НАТО посилило контроль повітряного простору Румунії після падіння російського БПЛА

НАТО посилило контроль повітряного простору Румунії після падіння російського БПЛА

Альянс збільшив присутність в регіоні та відстежуватиме військову активність рф

НАТО посилило контроль повітряного простору Румунії після падіння російського БПЛА
Фото: НАТО / Andrew Sarwer

НАТО з 29 вересня посилило спостереження за повітряним простором Румунії. Альянс залучив літак дальнього радіолокаційного стеження (AWACS). Рішення прийнято на тлі падіння російського дрона на румунську територію під час повітряної атаки на Україну.

Про це повідомила пресслужба об’єднаного командування Військово-повітряних сил НАТО.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Рішення про польоти AWACS, ухвалене за рекомендацією Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних НАТО в Європі, допоможе підтримати посилену присутність Альянсу в регіоні та відстежувати російську військову активність», – наголосили у командуванні.

У НАТО зауважили, що літаки спостереження здійснюють контроль військової активності рф на кордонах Альянсу та посилюють здатність Румунії реагувати на повітряні активності поблизу її кордонів.

«Ця діяльність із посилення пильності є законною, захисною, пропорційною та повністю прозорою», – зазначили у пресслужбі.

Уточнюється, що польоти здійснюватимуться виключно над територією НАТО з авіабази Превеза в Греції та головної бази AWACS НАТО в Гайленкірхені, Німеччина.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Румунія закликає НАТО «рішуче» відповісти на порушення повітряного простору росією. Країни НАТО не мають повноважень самостійно приймати рішення про збиття цілей, це має затвердити командування НАТО.

Перед цим ще один російський безпілотник вночі залітав у Румунію. Дрон міг впасти в нежитловому районі поблизу села Періправа в повіті Тулча. Тоді у НАТО заявили, що Альянс «засуджує порушення росією повітряного простору Румунії».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло