Капіталізація найбільшого китайського виробника чипів зросла на $10,7 млрд за чотири дні
Акції SMIC злетіли на 28% на тлі очікувань нової підтримки китайського напівпровідникового сектору

Акції найбільшого китайського виробника чипів Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) зросли на 28% на тлі сподівань на нові заходи політичної та фінансової підтримки для сектору.
Про це повідомляє Bloomberg.
SMIC, яку США занесли до чорного списку через звинувачення у підтримці китайської армії, досягла найвищої позначки за останні чотири роки. Це призвело до зростання її ринкової вартості на 65% або на $10,7 мільярда з четверга. Також зросли акції менших конкурентів, таких як Hua Hong Semiconductor Ltd. та Shanghai Fudan Microelectronics Group Co., збільшивши їхню ринкову капіталізацію на понад $2 мільярди.
Пожвавлення сектору відбулося на тлі загального зростання ринку з кінця вересня, коли політичні обіцянки сприяли відновленню довіри до другої за величиною економіки світу. Інвестори очікують, що Пекін, стимулюючи нерухомість та фінансовий сектор, надасть допомогу і виробникам чипів. Враховуючи ключову роль чипів у технологіях, таких як штучний інтелект і електромобілі, цей сектор залишається важливою частиною геополітичного протистояння з США.
Напередодні свят уряд оголосив про нові заходи, зокрема зниження відсоткових ставок та обіцянку інвестувати $340 мільярдів у підтримку фондового ринку. Очікується, що вже у вівторок уряд Китаю презентує новий пакет політик для стимулювання економічного зростання.
Пекін активно інвестує в сектор чипів, який значно відстає від західних конкурентів. За даними Асоціації напівпровідникової індустрії США, Китай планує витратити понад $142 мільярди до середини 2024 року. У рамках цих зусиль уряд збирає додаткові $27 мільярдів для так званого «Великого фонду», який інвестує в провідних гравців галузі, таких як SMIC та Huawei.
Хоча дані про загальне фінансування напівпровідникової галузі не розголошуються, компанії повідомляють про часткові субсидії. Фінансування надходить з державних і місцевих фондів, а також через податкові пільги.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що країна-терорист росія закуповує електронні компоненти західних компаній для своїх ракет в обхід санкцій. Проте за вдвічі завищеною ціною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].