Імпорт нафти китаєм падає
Постачання нафти в Китаї впали на 7,4% порівняно з минулим роком через слабку маржу та планове обслуговування

Постачання нафти в Китаї у вересні 2024 року скоротилися до 45,5 млн тонн, що на 7,4% менше порівняно з серпнем того ж року.
Про це повідомляє Bloomberg.
Минулого місяця китайський імпорт нафти зазнав значного падіння, оскільки нафтопереробні заводи боролися зі слабкою маржею і зупиняли установки для планового технічного обслуговування.
Тижнева маржа перероблення на державних заводах наприкінці вересня впала на 44% порівняно з попереднім роком до 396 юанів (56 дол) за тонну, за даними Mysteel OilChem. Водночас, такі нафтопереробні заводи, як Sinopec Jinling і PetroChina Jilin, зупиняли установки для планового технічного обслуговування протягом місяця.
Незважаючи на падіння імпорту, ціна на нафту марки Brent зросла приблизно на 7% у вересні 2024 року на тлі ескалації конфлікту між Ізраїлем та Іраном.
Прогнозується, що попит на нафту в Китаї зросте не більше ніж на 300 тис барелів на день вже в 2025 році. Країна, яка стимулювала зростання світового попиту протягом останніх двох десятиліть, переживає структурне уповільнення завдяки поширенню електромобілів і вантажівок, що працюють на зрідженому природному газі.
Ці тенденції вказують на зміну структури енергетичного споживання в Китаї та можуть мати значний вплив на глобальний ринок нафти в майбутньому.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що у понеділок ф'ючерси на нафту марок WTI та Brent продовжили падіння, опустившись до рівнів близько $74,4 та $78 за барель відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].