Чехія витратила на закупівлю російського газу в 5 разів більшу суму, ніж на допомогу Україні

Чехія витратила на закупівлю російського газу в 5 разів більшу суму, ніж на допомогу Україні

Внаслідок продажу нафти Чехії російський бюджет щомісяця отримує близько 50 млн євро

Чехія витратила на закупівлю російського газу в 5 разів більшу суму, ніж на допомогу Україні
фото DR

Чехія витратила понад 7 млрд євро на російську нафту і газ. Це більш ніж у п'ять разів перевищує суму в 1,29 млрд євро, яку вона надала Україні в якості військової допомоги. Про це повідомляє Центр вивчення демократії, що базується в Болгарії.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Чехія, Угорщина та Словаччина як країни без виходу до моря досягли виключення з європейського ембарго на російську нафту. Це мало дати їм час для створення нових маршрутів поставок, однак у Чехії ця лазівка дозволила єдиному переробнику нафти в країні, польській компанії Orlen Unipetrol, заробити на російських енергоносіях близько 1,2 млрд євро надприбутку.

Це пояснюється тим, що у 2023 році російська нафта в середньому була на 21% дешевшою, ніж паливо з Азербайджану. Внаслідок продажу нафти Чехії російський бюджет щомісяця отримує близько 50 млн євро.

У 2023 залежність Чехії від російської нафти зросла до 60%, до 2024 вона знизилася до 50%. Аналітики Центру вивчення демократії вважають, що Чехія може повністю замінити постачання російської нафти за рахунок резервних потужностей Трансальпійського нафтопроводу, збільшення імпорту нафтопродуктів із Німеччини та використання значних запасів нафти в країні.

У Мінпромисловості Чехії заявили, що працюють над цим, проте «уряд не має прямого контролю над рішеннями приватного бізнесу», маючи на увазі Orlen.

В Orlen заявили, що дотримуються всіх законів і готуються до повного переходу на неросійську нафту.

Бекграунд. Нагадаємо, на початку жовтня український посол в Чехії повідомив, що Україна вже отримала третину боєприпасів у рамках чеської ініціативи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло