США змінили програму підготовки українських пілотів на F-16, щоб зробити її ще довшою
Якщо досвідчені пілоти можуть пропустити базову підготовку, то новачки мають почати з неї, перш ніж перейти на курс F-16

США переорієнтують підготовку українських пілотів для F-16 на молодих курсантів, а не досвідчених льотчиків. Через це рішення на багато місяців продовжаться терміни, в які Україна отримає повноцінну ескадрилью винищувачів західного виробництва, готову до бойових дій.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
Як розповіли журналістам видання американські офіційні особи, це рішення пов’язано з тим, що для навчання не вистачає досвідчених українських пілотів із необхідними навичками англійської мови, яких можна було б звільнити від бойових дій/
Деякі співрозмовники газети також сказали, що в США вважають курсантів більш готовими до навчання за західними стандартами.
У серпні в результаті аварії F-16 загинув один із найкращих льотчиків-винищувачів України Олексій Месь із позивним Мунфіш (Moonfish), колишній командир ескадрильї МіГ-29, який нещодавно закінчив програму для пілотування переданих Києву F-16.
Як пише WSJ, повна ескадрилья F-16 – 20 літаків та 40 пілотів – навряд чи з'явиться в Україні раніше за весну чи літо наступного року, таку оцінку дали два джерела, знайомі з програмою навчання.
У той час, як досвідчені пілоти можуть пропустити базову льотну підготовку, новачки мають провести рік, навчаючись польотам на базах у Великій Британії та Франції, перш ніж перейти на курс F-16 в Аризоні та Румунії, коментує видання.
«Ми все ще приймаємо досвідчених пілотів. Але є й ті, хто не має такої підготовки та досвіду пілотування», – сказав на умовах анонімності високопоставлений представник Пентагону. Повітряні сили ЗСУ не відповіли на запит про коментар.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше військовий експерт пояснив, що Україна отримає французькі “Міражі” швидше, ніж F-16.
Про те, що навчання українських льотчиків на французьких винищувачах Mirage 2000-5 проходить значно швидше за навчання на F-16, повідомляв також телеграм-канал “Соняшник”, пов’язаний з Повітряними силами України.
Зокрема, автори зауважили, що для українських військових було розроблено коротку й ефективну програму, “зменшено бюрократію” і не було особливих претензій до знань англійської мови.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].