100% штрафу за неякісний товар: ДОТ планує змінити умови контракту з постачальниками для ЗСУ

100% штрафу за неякісний товар: ДОТ планує змінити умови контракту з постачальниками для ЗСУ

На сьогодні постачальникам за такі дії загрожує лише до 20% штрафу

100% штрафу за неякісний товар: ДОТ планує змінити умови контракту з постачальниками для ЗСУ
Фото: ілюстративне

Державний оператор тилу (ДОТ) ініціює зміни до державних контрактів із постачальниками речового майна, зокрема пропонується передбачити 100% штрафу за постачання неякісного товару.

Про це розповів гендиректор Держоператора тилу Жумаділов в інтерв’ю для «Української правди».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Відповідаючи на запитання щодо штрафів, які наразі загрожують постачальникам за неякісну продукцію для ЗСУ, він заявив: «Щонайменше – 20% за постачання неякісної продукції чи коли вона постачається без супровідних документів, зокрема сертифікатів якості. Зараз ми ініціювали зміну, що це буде 100% від вартості товарів».

Крім того, Жумаділов наголосив, що зараз найсерйозніша санкція з боку ДОТ у разі грубого або системного порушення вимог щодо якості – це розірвання контрактів і заборона для таких контрагентів брати участь у торгах і внесення їх у чорний список.

Гендиректор Держоператора тилу також розповів про подальше запровадження електронної системи DOT-Chain.

«Це в принципі досить безпрецедентна історія, коли все постачання – від заявки підрозділу й до приїзду товару, – заведено в «цифру», – зазначив Жумаділов.

Він також додав, що ця програма вже введена в експлуатацію. У ній ДОТ планує реалізовувати не тільки постачання, а й контроль якості. «Я нагадаю, що ще рік тому і постачання, і контроль якості були суто в аналоговому форматі, паперовому», – зауважив гендиректор Держоператора тилу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ДОТ запустить новий механізм закупівель харчування для Збройних Сил України. Зазначається, що інструмент планується застосувати для нівелювання ризику зриву постачання продуктів для ЗСУ. Адже кваліфіковані учасники угоди зможуть взяти на себе виконання зобов’язань законтрактованих постачальників на друге півріччя 2024 року, якщо ті не впораються.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло