Реформа децентралізації – одна з найуспішніших реформ, реалізованих в Україні за останні роки – Сорен Гербст
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади посилила фінансову автономію громад

Реформа децентралізації в Україні часто згадується як одна найуспішніших реформ, реалізованих за останні роки. Про це заявив Сорен Гербст, керівник напряму з багаторівневого врядування програми «U-LEAD з Європою», під час круглого столу «ПДФО і громади. Як зміна механізму зарахування вплине на місцеві бюджети?», де U-LEAD виступила співорганізатором.
«Це визнається і міжнародними партнерами, і експертами, і громадянами України. Тому що завдяки цій реформі громади дійсно підсилені, вони отримали нові повноваження, нові можливості. Крім того, ця реформа супроводжувалася перерозподілом завдань, повноважень і ресурсів на місцевому, регіональному й національному рівні, а також посилила фінансову автономію громад. Разом з цим існує нагальна потреба посилити громади завдяки перерозподілу фінансових потоків, які забезпечують фінансову спроможність цих громад», – сказав Гербст.
Він зауважив, що податок на доходи фізичних осіб – одно з основних джерел доходів багатьох територіальних громад. Проте зараз усе частіше лунають питання щодо справедливості й ефективності чинної системи, адже спостерігається суттєвий дисбаланс між розмірами надходжень і вартістю послуг, які мають забезпечуватися за рахунок цих надходжень.

«На сьогодні тривають дуже активні дискусії щодо зміни механізму зарахування податків на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів. Є різні точки зору щодо варіантів зарахування, є дуже велика кількість змін до закону щодо відсотків зарахування, і те, що ці дискусії почалися ще перед початком повномасштабного вторгнення, говорить про те, що тематика дуже актуальна й важлива», – заявив перший заступник міністра фінансів України Денис Улютін.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].