У ПАР спалахнув скандал через підписання з Україною угоди про безвізові поїздки дипломатів
Президент Рамафоса остерігається співпрацювати з Україною, вважаючи, що це нашкодить відносинам із росією

Цього тижня у владних колах Південноафриканської Республіки між політиками розгорілася суперечка, пов'язана зі співпрацею з Україною, передає ВВС.
Міністр внутрішніх справ ПАР Леон Шрайбер із партії «Демократичний альянс» (яка засуджувала російське вторгнення в Україну) у неділю оголосив, що підписав з Україною угоду про взаємні безвізові поїздки дипломатів і назвав нашу країну «цінним союзником».
Шрайбер нагадав, що Україна підтримувала боротьбу жителів ПАР проти апартеїду.
Однак представники президента Сиріла Рамафоси засудили цей крок, заявивши, що президент на нього дозволу не давав.
«Незрозуміло, як міністр може оголошувати про підписання міжнародної угоди без попереднього формального дозволу на такі дії», – написав офіційний представник президента ПАР Вінсент Магвенья в мережі Х.
У понеділок до ПАР прибув очільник МЗС України Андрій Сибіга, який провів зустріч із головою південноафриканського зовнішньополітичного відомства Рональдом Рамолою (на фото). Останній уточнив, що угоду про безвізові поїздки дипломатів ще доведеться підписати «після завершення дипломатичних процедур».
Рішення уряду підписати такий договір з Україною засудили й деякі інші опозиційні партії ПАР.
Представник руху «Борці за економічну свободу», що не увійшов до урядової коаліції, назвав його «зрадою» солідарності ПАР з росією.
А партія колишнього президента Джейкоба Зуми випустила таку заяву: «Своєю угодою з Україною расистська партія «Демократичний альянс», яка підтримує білих імперіалістів, намагається викликати приплив до Південної Африки крайніх правих українців, які зазнають поразки».
Нинішній президент Рамафоса брав участь у нещодавньому саміті БРІКС у Казані і назвав росію «цінним другом ПАР». Це призвело до розколу в коаліційному уряді Південної Африки, який партія Рамафоси «Африканський національний конгрес» (АНК) створила спільно з опозиційним «Демократичним альянсом».
Після слів Рамафоси про теплі відносини з москвою «Демократичний альянс», який засуджував російське вторгнення в Україну, заявив, що не може вважати владіміра путіна союзником ПАР.
Канцелярія Рамафоси змушена була виступити з роз'ясненням позиції президента.
«Оголошуючи президента путіна і російський народ «цінними друзями та союзниками», президент Рамафоса не намагався представити якусь державу чи блок країн як ворогів, – сказано в заяві. – Завдяки політиці неприєднання Південна Африка має можливість конструктивно співпрацювати як із росією, так і з Україною».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].