Де отримують допомогу релоковані мешканці громад Донеччини, Луганщини та Херсонщини
U-LEAD з Європою

Де отримують допомогу релоковані мешканці громад Донеччини, Луганщини та Херсонщини

U-LEAD допомагає проаналізувати та вдосконалити діяльність гуманітарних хабів

Де отримують допомогу релоковані мешканці громад Донеччини, Луганщини та Херсонщини
Фото: U-LEAD з Європою

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує обмін позитивними практиками серед громад. За її підтримки представники громад з Донецької, Херсонської та Луганської областей відвідали Дніпропетровщину з метою ознайомлення з діяльністю гуманітарних хабів для мешканців, релокованих з їхніх областей. Хаби працюють за певними напрямками, наприклад, у медичному, соціальному або є мультифункціональними.

Як повідомила U-LEAD, під час навчального візиту було відвідано центри підтримки громадян, що функціонують на території Дніпропетровської області. Завдання візиту – з’ясувати всі практичні аспекти діяльності центрів чи хабів підтримки громадян та напрацювати певні методичні рекомендації щодо їх вдосконалення.

«На сьогодні, тематика діяльності гуманітарних хабів глибоко не досліджена. Ми розуміли, що у громад є потреба у вивченні цього питання, тому вирішили організувати такий візит і допомогти їм розібратися з певними аспектами створення і функціонування гуманітарних хабів. Наша команда напрацювала концепцію цього візиту так, щоб максимально дослідити питання діяльності хабів», – повідомила радниця з питань місцевого самоврядування Регіонального офісу U-LEAD у Херсонській області Вікторія Копчак.

За її словами, згодом будуть заплановані поїздки й в інші області, куди релокувалися органи місцевого самоврядування.

Своєю чергою керівниця Регіонального офісу U-LEAD на Донеччині Вікторія Троценко зазначила, що Дніпропетровщина є лідером в Україні за кількістю створених гуманітарних хабів релокованими громадами. Другим за рейтингом виступає місто Київ і Київська область, а в інших регіонах уже значно менша кількість гуманітарних хабів.

За словами заступниці начальника Соледарської міської військової адміністрації Світлани Лощакової, яка ознайомила з діяльністю Центру підтримки «Соледар – дорога додому», у Центрі створено ЦНАП, освітній простір, надаються послуги із соціального захисту. На базі освітнього простору також функціонує інклюзивно-ресурсний центр, де діти отримують консультації психологів, логопедів та інших фахівців. «Ми приділяємо багато уваги пошуку партнерів і грантовій роботі, тому у 2023 році нам вдалося в центрі облаштувати сенсорну кімнату», – наголосила пані Світлана.

Вона також повідомила, що соледарська громада має гуманітарні хаби й в інших регіонах, зокрема в Києві, Черкасах та Кривому Розі.

«У місті Дніпрі Центр «Я – Маріуполь» надає широкий спектр послуг своїм гостям – адміністративні, соціальні, побутові, видачу гуманітарної допомоги. У центрі діє соціальна пральня, працюють стоматологи та інші фахівці. Всі ці послуги надають або за мінімальну плату, або безплатно. Також у Центрі є коворокінг-зона та інші зручності. Чи не найбільше вражає тутешній соціальний гуртожиток, у якому мають змогу проживати маріупольці», – розповів керівник Центру Олександр Халявинський.

Заклад має сучасний ремонт та оснащений усім потрібним для проживання людей, які туди заселяються згідно зі спеціально напрацьованим рейтингом, що включає низку критеріїв.

У рамках візиту вивчався також досвід підтримки релокованого бізнесу. Зокрема, ТОВ «Лисичанська інженерно-будівельна компанія» є прикладом створення релокованим бізнесом соціальної інфраструктури для ВПО та співробітництва з місцевими органами влади, зокрема з Попаснянською міською військовою адміністрацією.

Учасники візиту також побували у Кривому Розі, де оглядали гуманітарний хаб Херсонської області, який діє для евакуйованих осіб із Голопристанської, Хрестівської, Іванівської, та Чаплинської громад.

На відміну від інших гуманітарний хаб Херсонської області є комплексним і діє для декількох громад. Тут створені умови для надання різних послуг для громадян та налагодження комунікації з ними.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло