У МВФ заявили, що відновлення 50% податку на прибуток банків є недоцільним
У фонді заявили, що таке рішення суперечить природі податку на надприбуток, а також воно підриває довіру до політики

Введення 50% податку на прибуток банків другий рік поспіль суперечить основам податку на надприбуток, підриваючи довіру до політики та виявляючись неефективним.
Про це повідомив заступник голови місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Тревор Лессард в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Податки на непередбачувані доходи зазвичай вводяться лише на один рік. Підвищення податків призводить до політичних наслідків і спричиняє великий опір. Якщо ж ви знову запроваджуєте податок на надзвичайний прибуток, суспільство почне реагувати, і ви ризикуєте втратити довіру до політики», – зазначив Лессард.
Експерт також наголосив, що банки можуть переглянути свою політику прибутку через повторне введення 50% податку, готуючись до можливого третього підвищення. «Для них є сенс підготуватися до цього, адже така ймовірність існує», – додав він.
Лессард також акцентував на стабільно високій потребі України у внутрішніх доходах протягом тривалого часу. З огляду на подолання політичних труднощів, пов'язаних із підтримкою ініціатив щодо підвищення податків у Верховній Раді, «найкращим варіантом буде впровадження довгострокових та ефективних податкових реформ, які принесуть результати в середньостроковій перспективі, на відміну від одноразового підвищення податків, яке не закриє фінансовий розрив наступного року».
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «Підвищення військового збору до 5% та податку на прибуток банків до 50%. Як депутати забезпечать додаткові потреби армії на 500 мільярдів гривень?».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].