БЕБ викрило групу осіб, які пограбували банк «в особливо великому розмірі»

БЕБ викрило групу осіб, які пограбували банк «в особливо великому розмірі»

Для цього вони оформили 150 млн грн кредиту під заставу нерухомого майна без наміру повернути кошти

БЕБ викрило групу осіб, які пограбували банк «в особливо великому розмірі»
фото БЕБ

Детективи Бюро економічної безпеки України (БЕБ) викрили групу осіб, які заволоділи коштами банку в особливо великому розмірі.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як йдеться в повідомленні, голова правління відкритого акціонерного товариства спільно з колишнім заступником голови правління акціонерного банку вирішили заволодіти коштами фінустанови. Для цього вони оформили 150 млн грн кредиту під заставу нерухомого майна без наміру повернути кошти.

Надалі кредитні кошти були перераховані з рахунків ВАТ на рахунки іншого пов’язаного товариства «Компанії з управління активами» нібито за цінні папери з метою їх подальшого привласнення.

Згодом права власності на заставне майно, а саме адміністративно-виробничу будівлю в Києві, за підробленим договором, керівник ВАТ переоформив на користь третіх пов’язаних осіб.

Детективи БЕБ встановили, що своєю чергою колишній заступник голови правління банку уклав завідомо підроблений договір уступки права вимоги за кредитним договором між банком і новим кредитором – підконтрольною іноземною компанією. Ця компанія перебувала у статусі припинення та не здійснювала господарської діяльності.

Зазначається, що підписантами угоди від імені іноземної компанії були особи, які не мають жодного відношення до неї.

Через такі дії службовця будівлю було виведено з-під застави, внаслідок чого стягнення заборгованості по кредиту стало неможливим.

Згодом кредитні кошти були розподілені між усіма співучасниками злочину.

Колишньому заступнику голови правління банку повідомлено про підозру (пособництво у заволодінні чужим майном за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло