Суд обрав нардепові Шевченку запобіжний захід: тримання під вартою (оновлено)

Суд обрав нардепові Шевченку запобіжний захід: тримання під вартою (оновлено)

Депутата підозрюють у державній зраді

Суд обрав нардепові Шевченку запобіжний захід: тримання під вартою (оновлено)
Фото: ДБР

За матеріалами ДБР та СБУ та процесуального керівництва Офісу Генпрокурора оголошено про підозру у держзраді чинному народному депутату України.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Правоохоронці не називають прізвище, але, за даними нардепа Олексія Гончаренка, йдеться про Євгена Шевченка, якого виключили зі «Слуги народу».

Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

Зокрема, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення російської федерації з території республіки білорусь.

«Слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту», – йдеться в повідомленні бюро.

Зазначається, що депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території рф із метою створення на території країни-агресора суспільної позиції, що це офіційна позиція представника української влади.

«У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій і людей, та неспроможна досягти миру. Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з росією на будь-яких умовах», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними ДБР, нардеп також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів і європейських цінностей. Зокрема, він говорив, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України та спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність у Грузії та Молдові.

За інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента білорусі депутат та його близькі родичі вели активний бізнес із представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

«Режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних трансакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків», – уточнили в бюро.

Ба більше, зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю $500 000.

Шевченка підозрюють у вчиненні державної зради за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років із конфіскацією майна.

«Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – додали в ДБР.


ОНОВЛЕНО 15 листопада о 19:45:

Печерський суд обрав нардепові запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави, повідомили у Офісі генпрокурора.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому голові правління комерційного банку та екскерівнику приватного підприємства, які під час повномасштабного вторгнення рф заволоділи коштами банківської установи. За даними ЗМІ, йдеться про банк «Січ», на той час головою правління банку був Віктор Демиденко.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло