Китай відреагував на дозвіл Україні від США бити по території рф
Як заявив представник МЗС Китаю, «найтерміновіше – це сприяти якнайшвидшому охолодженню ситуації»

Китай виступив із черговим закликом до якнайшвидшого припинення вогню в Україні, заявивши, що політичне розв'язання конфлікту відповідає інтересам усіх сторін. Приводом для цього став дозвіл США використовувати Україною далекобійні ракети для ударів по російських військових об'єктах.
Про це на брифінгу заявив представник МЗС Китаю Лінь Цзянь, пише The Jakarta Post.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Якнайшвидше припинення вогню та політичне рішення відповідають інтересам усіх сторін. Найголовніше – якнайшвидше сприяти зниженню напруженості», – заявив він.
Лінь Цзянь зауважив, що на цьому етапі «найтерміновіше – це сприяти якнайшвидшому охолодженню ситуації». Китай продовжить визначати себе як нейтральна сторона в конфлікті.
За його словами, Пекін «завжди заохочував і підтримував усі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи», і готовий відігравати «конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи».
Крім того, представник МЗС відкинув заяви, що російські безпілотники були зроблені в КНР.
«Китай ніколи не надавав летальну зброю сторонам у конфлікті й суворо контролював експорт військових і подвійних технологій», – зазначив Лінь.
Китай визначає себе як нейтральну сторону у війні в Україні та заявляє, що не надсилає летальну допомогу жодній зі сторін на відміну від США та інших західних країн.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент Туреччини Реджеп Ердоган розробив план врегулювання російської війни проти України та має намір представити його на зустрічі лідерів країн G20, яка відбудеться у Бразилії 19–20 листопада.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.