Зеленський: для кожного регіону до кінця року розроблять паспорти енергетичної стійкості

Зеленський: для кожного регіону до кінця року розроблять паспорти енергетичної стійкості

Особлива увага приділятиметься децентралізації генерації

Зеленський: для кожного регіону до кінця року розроблять паспорти енергетичної стійкості
Фото: ілюстративне

Вперше для кожного регіону буде опрацьована можливість витримати всі виклики в енергетиці та підготовлено відповідну документацію.

Про це заявив президент Володимир Зеленський 19 листопада у Верховній Раді, представляючи «План внутрішньої стійкості».

«До кінця року будуть підготовлені паспорти енергетичної стійкості в наших українських регіонах. Це вперше в Україні для всіх областей буде опрацьована можливість витримати всі виклики в енергетиці», – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що вже наступного року почнеться імплементація паспортів з точки зору генерації та електрики. Особлива увага приділятиметься децентралізації генерації.

Президент окреслив ключові завдання щодо пріоритетних напрямків розвитку.

«Атомна генерація – очевидно наш пріоритет. Щодо газу – плануємо збільшення видобутку, інтеграцію нашої інфраструктури та зберігання газу в європейську енергетичну практику, а також підтримку української газотранспортної системи», – повідомив він.

Президент також розповів про подальші перспективи розвитку енергетичного сектору.

«Завдяки своїм можливостям в енергетиці наша країна може бути геополітичним хабом Європи. Звичайно, це більшою мірою стосується часу після цієї війни. Але передумови для цього маємо створити вже зараз», – наголосив глава держави.

Зеленський нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення росія окупувала близько 18 ГВт енергопотужностей та здійснила понад тисячу атак на енергетичну інфраструктуру України, зокрема 900 – по об'єктах передачі електрики та більш як 220 – по об'єктах генерації.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент Володимир Зеленський доручив українському оборонно-промисловому комплексу (ОПК) виробити щонайменше 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів, а також 30 тисяч далекобійних дронів упродовж 2025 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло