Колишній власник «Житомирських ласощів» програв арбітраж проти України (уточнено)

Колишній власник «Житомирських ласощів» програв арбітраж проти України (уточнено)

Позовні вимоги на загальну суму $100 млн були відхилені в повному обсязі, повідомили у Мін'юсті

Колишній власник «Житомирських ласощів» програв арбітраж проти України (уточнено)
Фото: depositphotos

Постійна палата третейського суду в Гаазі, що у Нідерландах відхилила позов громадянина США та росії, бізнесмена Ігоря Бойка. Колишній акціонер «Житомирських ласощів» на початку 2017 року ініціював арбітраж проти України на підставі міжурядової угоди з рф про заохочення та взаємний захист інвестицій. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції. 

«Позивач заявляв позовні вимоги щодо відшкодування збитків у розмірі 100 мільйонів доларів США, мотивуючи це експропріацією його частки корпоративних прав у юридичній особі, що здійснює діяльність у кондитерському бізнесі», – йдеться у повідомленні. Бойко не зміг довести ані законність набуття інвестицій, ані факт порушення Україною Угоди.

Упродовж розгляду справи, бізнесмен неодноразово робив заяви в медіа, які принижували статус України, з очевидним наміром здобути підтримку у справі, а також у своєму трактуванні подій, зазначили у Міністерстві.

Бойко був власником ТДВ «Житомирська кондитерська фабрика «ЖЛ», яке у 2016 році було виключено з Єдиного державного реєстру. Замість нього відновили ліквідоване у 2010 році ЗАТ «Житомирські ласощі» з переданням активів на баланс ТДВ «ЖЛ».

У 2017 році Бойко заявив про рейдерське захоплення фабрики, організованим Сергієм Пашинським, Сергієм Тищенко, Павлом Петренко, Арсеном Аваковим за активної участі тодішнього президента Петра Порошенка. Пізніше, вже самого Бойка заарештувала за підозрою у рейдерському захопленні тієї самої фабрики у 2010 році. У 2018 році суд відмовився продовжити  арешт бізнесмена.

Зараз кінцевим бенефеціаром акціонерного товариства «Житомирські ласощі» є Мотрона Тищенко –  мати бізнесмена Сергія Тищенка. Його разом із Пашинським підозрюють у привласненні понад 97 000 тонн нафтопродуктів групи СЄПЕК Сергія Курченка. Гроші виводили через Фортуна-Банк, який де-юре також належав матері Тищенка. 


УТОЧНЕНО 20 листопада о 20:00

Гроші виводили через Фортуна-Банк. Він, за данимипорталу Youcontrol, також належав матері Тищенка. 

В рамках справи у лютому цього року ВАКС обрав бізнесмену запобіжний захід – тримання під вартою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло