У МВФ оновили прогноз зростання ВВП в Україні

У МВФ оновили прогноз зростання ВВП в Україні

У жовтні інфляція сягнула 9,7% у річному вимірі. У вересні очікувалося, що до кінця року вона зросте до 9%. Водночас, інфляційні очікування залишаються на стабільному рівні, зазначили у Фонді

У МВФ оновили прогноз зростання ВВП в Україні
Фото: depositphotos

Міжнародний валютний фонд покращив прогноз зростання ВВП України до 4% у цьому році. У 2025-му очікується уповільнення – до 2,5-3,5%.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Фонду за підсумками шостого перегляду програми EFF для України.

Зниження динаміки відображає потенційні наслідки пошкодження енергетичної інфраструктури, а також нестачу робочої сили в Україні, зазначили у МВФ. 

У вересневому прогнозі зростання реального ВВП очікувалося на рівні 2,5-3,5% до кінця року, а інфляції – до 9%. У жовтні інфляція сягнула 9,7% в річному вимірі, що пов'язують з підвищення вартості продуктів харчування та робочої сили. Водночас, інфляційні очікування залишаються на стабільному рівні, підкреслили в Фонді. 

Наприкінці жовтня 2024 року валові міжнародні резерви становили $36,6 млрд завдяки продовженню великої зовнішньої офіційної підтримки. Однак ризики залишаються надзвичайно високими з огляду на невизначеність щодо інтенсивності та тривалості війни, в тому числі через триваючі атаки на енергетичну інфраструктуру.

У Фонді тако відмітили, що додатковий бюджет на 2024-ий та держбюджет на 2025 рік відповідають програмним параметрам. Очікується, що дефіцит бюджету в 2025 році досягне 19% ВВП, що відображає триваючі потреби у видатках через триваючу війну.


Нагадаємо, 19 листопада МВФ та українська влада на рівні персоналу домовилися про шостий перегляд програми розширеного фінансування (EFF). За умови схвалення Виконавчою радою МВФ Україна отримає близько $1,1 млрд. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло