U-LEAD пропонує громадам нову модель підтримки ветеранів війни
10 громад уже проходять навчання для її впровадження

Програма «U-LEAD з Європою» започаткувала новий проєкт, який допоможе органам місцевого самоврядування запровадити ефективну модель підтримки ветеранів і членів їхніх сімей. До програми «Впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей у громаді» першими долучилися представники 10 громад з усієї України. Впродовж листопада – січня учасники ініціативи відвідають чотири семінари, чотири тренінги та матимуть консультативну підтримку від експертів.
Мета програми підтримки полягає у підвищенні фахового рівня посадових осіб місцевого самоврядування задля створення й функціонування інституцій, що підсилять спроможність громад у підтримці ветеранів війни та членів їхніх сімей, повідомляє U-LEAD.
«В Україні на законодавчому рівні активно приймають нормативно-правові акти для впровадження реформи підтримки ветеранів. Цей підхід передбачає забезпечення дотримання прав ветеранів війни та розвиток системи їхнього соціального захисту, медичного забезпечення, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, а також гідного вшанування пам’яті та формування образу ветерана в суспільстві. Відповідно робота в цьому напрямку в громадах вже ведеться, але її потрібно структурувати та систематизувати», – зазначила радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Миколаївського офісу U-LEAD Наталія Баланюк.
«Наша команда робочої групи, вивчаючи запити від громад, напрацювала навчальний курс, який буде практичним і корисним для працівників органів місцевого самоврядування, – повідомив керівник робочої групи «Соціальне благополуччя», радник із питань децентралізації та місцевого самоврядування «U-LEAD з Європою» в Житомирській області Валерій Мікуліч. – У громади повертають чоловіки та жінки, які захищали нашу державу, тому питання роботи з ними та надання для них якісних послуг стає першочерговим завданням на рівні держави й ОМС». За його словами, конкурс для участі в цій програмі був великий.
Своєю чергою радниця з муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області Оксана Швець нагадала, що цьогоріч «U-LEAD з Європою» уже проводила серію заходів, які стосувалися тематики ветеранської політики. «У рамках цих заходів ми бачили, що далеко не завжди в органах місцевого самоврядування є розуміння механізмів і форматів роботи з ветеранами. Представники громад повинні бути обізнані з повноваженнями ОМС і моделями їх реалізації у сфері підтримки ветеранів та їхніх сімей», – наголосила пані Швець.
На сьогодні вже відбулися два перших навчальних семінари. Перший стосувався повноважень органів місцевого самоврядування щодо підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей. Учасники семінару ознайомилися з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання роботи та підтримки ветеранів. Крім того, було детально розглянуто рівні системи підтримки ветеранів з акцентом на ролі органів місцевого самоврядування, оскільки ОМС наділені повноваженнями встановлювати додаткові до встановлених законодавством гарантії соціального захисту.
«Організація підтримки ветеранів на місцевому рівні дає змогу напрацювати дієві механізми роботи з ними, оскільки в громадах знають своїх ветеранів і краще розуміють їхні потреби. На місцях ветерани та їхні сім’ї мають швидший доступ до послуг, яких вони першочергово потребують. У громадах повинні працювати з ветеранами, враховуючи їхні індивідуальні потреби, сімейні відносини та взаємозв’язок із соціумом», – повідомила Наталія Баланюк.
Під час другого семінару йшлося про вибір та алгоритми впровадження моделі підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у громадах.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізовує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].