Китай ввів нові санкції на постачання техніки та хімії до росії
Завозити товар до росії через треті країни також буде проблематично: експортний контроль КНР поширюється на всі поставки за кордон

Китай ускладнить російському бізнесу закупівлю техніки, обладнання та хімії у країні. З 1 грудня в КНР набуде чинності розширений перелік товарів подвійного призначення, які підлягають експортному контролю, повідомляють росЗМІ з посиланням на експертів із зовнішньої торгівлі.
Зокрема, до оновленого переліку увійде IT-обладнання, зокрема сервери та комплектуючі, які вже зараз важко привезти до росії, зазначають вони.
Також під обмеження підпаде газ аргон для зварювання. На даний момент відвантажуються ті обсяги, які були узгоджені та сплачені раніше, а контракти на майбутні постачання поки не укладаються.
Згідно з новими правилами, з китайських компаній, які експортуватимуть продукцію подвійного призначення до росії, почнуть стягувати податок 25%. При цьому в офіційних повідомленнях китайської сторони про це немає інформації.
Водночас, завозити товар до росії через треті країни також буде проблематично: експортний контроль КНР поширюється на всі поставки за кордон. Тепер китайські експортери, крім спеціальної ліцензії, повинні надати інформацію про кінцевого одержувача товару. Це значно погіршить ситуацію із проведенням платежів.
Нові правила можуть виглядати як підтвердження того факту, що США змогли вплинути на Китай і тепер експорт до росії важливої продукції значно ускладниться, якщо не зупиниться зовсім, кажуть експерти. Таким чином, Китай показує США, що перешкоджає неправомірному використанню чутливих технологій та матеріалів у немирних цілях.
Раніше китайські компанії стали відмовлятися від прямих поставок своєї продукції в росію і почали вимагати перенаправляти імпорт до третіх країн. Це стосувалося товарів, які потрапили до стоп-листів кодів із зовнішньоекономічної діяльності, наприклад електроніки.
До цього торгівля росії з Китаєм ускладнилася через відмову китайських банків приймати платежі від російських компаній.
Це сталося після введення 12-го пакету санкцій ЄС проти росії та указу президента США Джо Байдена, який дозволив американському Мінфіну вводити обмеження проти банків третіх країн за співпрацю та допомогу російському військово-промисловому комплексу, а також підсанкційним компаніям.
Однак незважаючи на це все, за даними головного митного управління КНР, за січень–червень цього року товарообіг між Китаєм та росією зріс на 1,6% порівняно з аналогічним періодом 2023 року і становив $136,67 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].