ЗСУ отримають від США три типи систем дистанційного мінування – NYT

ЗСУ отримають від США три типи систем дистанційного мінування – NYT

Стало відомо про деталі оборонного пакету США

ЗСУ отримають від США три типи систем дистанційного мінування – NYT
Фото: Генштаб ЗСУ(ілюстративне)

Україна отримає від США три різних типи систем для дистанційної установки протипіхотних мін. Вони увійшли до останнього пакету допомоги від США.

Про це повідомив The New York Times.

Ідеться, зокрема, про 155-мм артснаряди ADAM, переносні системи постановки змішаних мінних полів MOPMS та системи мінування Volcano.

Артилерійські снаряди 155-мм M692 і M731 системи дистанційного мінування ADAM оснащені протипіхотними мінами M67 тривалої дії та M72 короткої дії. У кожному боєприпасі міститься 36 мін, які відрізняються лише тривалістю самоліквідації – 48 годин для M67 і 4 години для M72.

Відомо, що один снаряд ADAM розкидає міни на відстань до 600 метрів від точки прицілювання. Під час падіння на землю міни M67 та M72 випускають сім дротових «розтяжок». Саме контакт з цими розтяжками призводить до спрацювання вишибного заряду. Ефективний радіус ураження живої сили – 7 метрів.

Якщо ж міна не здетонувала, вона стає неактивною не пізніше 14 діб, через розрядження батареї, яка живить її детонатор.

А ось переносна система M131 MOPMS виконана як модуль, споряджений 17 протитанковими мінами M78 і 4 протипіхотними уламковими мінами M77. Ці міни також мають самоліквідатори.

Окрім цього українські військові отримають американську систему дистанційного мінування Volcano. У ній застосовують попередньо упаковані контейнери з протипіхотними та протитанковими мінами. Ці міни розсипаються на великій площі після відстрілу з контейнерів.

Volcano може базуватися як на наземних носіях, так і на повітряних, таких, як гелікоптер.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 13 листопада США надали Україні $1,35 млрд грантової допомоги. Кошти спрямують на гуманітарні та соціальні програми

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло