Український газотранспортний оператор приготувався до атак росії після закінчення угоди з транзиту російського газу

Український газотранспортний оператор приготувався до атак росії після закінчення угоди з транзиту російського газу

Однак в газовій системі навряд чи буде така ж криза, як в енергетиці, вважає гендиректор оператора

Український газотранспортний оператор приготувався до атак росії після закінчення угоди з транзиту російського газу
фото Shutterstock

Оскільки угода про транспортування російського газу через Україну закінчується наприкінці цього року, українська газотранспортна мережа незабаром може зазнати російських атак. Про це попередив Дмитро Липпа, генеральний директор «Оператора газотранспортної системи України», хоча ймовірність того, що транспортування газу буде зупинено, «дуже низька», стверджує він.

«Ми вважаємо, що ризики атак на наші об’єкти значно зростають після призупинення транзиту», – сказав Липпа 4 грудня, виступаючи на Діалозі з енергетичної безпеки 2024 у Києві, організованому аналітичним центром DiXi Group.

«Ми вживаємо всіх заходів для забезпечення безпеки наших об’єктів», – наголосив він.

Однак навряд чи криза, яку переживає Україна в енергетичному секторі через масштабні атаки з боку росії, повториться в газовому секторі, додав він.

«Ми вважаємо, що система здатна витримувати досить значні навантаження в разі певних подій», – сказав Липпа.

«Дозвольте мені нагадати вам, що ця система розрахована для транспортування майже на 150 млрд кубометрів на рік. Зараз ми ще веземо, скажімо, 14-15 (млрд куб.м)», – сказав Липпа.

«Скажімо так: щоб зупинити цей (потік), це був би дійсно апокаліптичний сценарій, але його ймовірність дуже низька», – додав він.

росія продовжувала продавати газ до Європи, транспортуючи його через українську мережу газопроводів згідно з угодою 2019 року. Термін дії угоди закінчується наприкінці року, і Україна неодноразово заявляла, що не буде продовжувати угоду.

Повномасштабне російське вторгнення стало переломним моментом, змусивши Європу провести безпрецедентну зміну енергетичної політики, щоб зменшити залежність від росії. Частка російського газу в імпорті природного газу ЄС впала з 45% у 2021 році до 15% минулого року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло