Німеччина та США створять універсальне програмне забезпечення для українських безпілотників – FT

Німеччина та США створять універсальне програмне забезпечення для українських безпілотників – FT

Ця розробка дозволить ефективно та масштабовано розгортати безпілотні системи

Німеччина та США створять універсальне програмне забезпечення для українських безпілотників – FT
Фото: GettyImagеs

Німецький оборонний концерн Rheinmetall розпочав співпрацю з американською компанією Auterion. Вони розроблятимуть загальні операційні стандарти для управління автономними дронами.

Про це пише Financial Times.

Видання зазначає, що українські безпілотники вже користуються ПЗ цієї компанії. За словами гендиректора Auterion Лоренца Маєра, операційна система Auterion допоможе «клієнту об'єднати всі безпілотники на загальній основі та інтегрувати різних виробників у загальну архітектуру».

«В умовах загального переходу від пілотованих до безпілотних систем украй важливо, щоб автономні системи могли взаємодіяти одна з одною», – заявив Маєр.

Водночас директор із цифрових технологій Rheinmetall Тімо Хаас зауважив, що в Україні експлуатується понад 200 різних безпілотних повітряних систем. При цьому їх «військова підготовка вимагає великих витрат і часу, а сумісність систем не гарантується».

«Розробка однорідної операційної системи дасть змогу ефективно та масштабовано розгортати безпілотні системи», – додав він.

Auterion уже є частиною ініціативи Міністерства оборони США з розробки стандарту з відкритим вихідним кодом для автономних систем, пише видання. При цьому в компанії сподіваються, що її партнерство з Rheinmetall допоможе просувати аналогічний підхід серед союзників по НАТО.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив про плани відкрити в Україні підприємство з виробництва систем протиповітряної оборони (ППО).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло