Американський винищувач збили «дружнім вогнем» у Червоному морі

Американський винищувач збили «дружнім вогнем» у Червоному морі

Обидва пілоти катапультувалися

Американський винищувач збили «дружнім вогнем» у Червоному морі
Фото: US Navy
Винищувач F/A-18F Super Hornet

Американський ракетний крейсер помилково обстріляв винищувач ВМС США над Червоним морем унаслідок «дружнього вогню». 

Про це повідомляє The Associated Press.

Центральне командування повідомило, що збитий F/A-18 щойно злетів з палуби авіаносця USS Harry S. Truman, коли його обстріляв та вразив ракетний крейсер USS Gettysburg, який входить до складу авіаносної ударної групи USS Harry S. Truman. Обидва пілоти винищувача живі, вони встигли катапультуватися. У одного з них легкі травми.

Не зрозуміло, як американці могли збити свій же літак з урахуванням наявності як радіолокаційного, так і радіозв’язку, зазначили у виданні. За інформацією центрального командування, раніше військові кораблі та літаки збили кілька безпілотників і протикорабельну крилату ракету, запущену єменськими хуситами.

«Збиття літака підкреслює, наскільки небезпечним став коридор Червоного моря через постійні напади на судноплавство з боку підтримуваних Іраном хуситів, незважаючи на те, що військові коаліції США і Європи патрулюють цю територію», – наголосили в АР.

У суботу ввечері та рано в неділю військові літаки США завдали авіаударів по «об’єктам зберігання ракет» і «командно-управлінському об’єкту» у Сані, столиці Ємену. 

Із жовтня минулого року, після нападу ХАМАСу на Ізраїль, хусити атакували близько 100 торговельних суден ракетами та безпілотниками. Один корабель вони захопили, два потопили – загинули чотири моряки. Повстанці стверджують, що атакують кораблі, пов'язані з Ізраїлем, США чи Сполученим Королівством, аби змусити Ізраїль припинити кампанію проти ХАМАС у Газі. Втім деякі з цих кораблів не мають жодного відношення до конфлікту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло