Мінфін: майже третина зовнішніх надходжень у бюджет України – грантові кошти

Мінфін: майже третина зовнішніх надходжень у бюджет України – грантові кошти

Загалом у 2024 році до держбюджету надійшло $41,7 млрд від міжнародних партнерів

Мінфін: майже третина зовнішніх надходжень у бюджет України – грантові кошти
Фото: depositphotos

У 2024 році до державного бюджету надійшло $41,7 млрд зовнішнього фінансування. З них $12,6 млрд – грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах. Це 30% від загального обсягу.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів. 

За словами міністра, ці кошти дозволили забезпечити пріоритетні соціально-гуманітарні видатки – пенсії, оплату праці працівників, зокрема секторів освіти й охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка. 

Найбільшими донорами бюджетної підтримки у 2024 році є Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Міжнародний валютний фонд, Японія, Світовий банк, Канада, Велика Британія. Також цьогоріч Україна вперше отримала бюджетну підтримку від Республіки Корея та Банку розвитку Ради Європи. 

У 2024-му було залучено перший транш у рахунок майбутніх доходів заморожених активів рф у межах G7 ERA Mechanism обсягом $50 млрд. $1 млрд надійшов від Сполучених Штатів через програму Світового банку Second Growth Foundations Development Policy Loan. «Вперше росія фактично починає платити за збитки, завдані Україні», – зазначили в Мінфіні. У відомстві додали, що співпрацюють із партнерами для забезпечення моніторингу цільового використання кожного долара наданої фінансової допомоги. 

Загалом від початку повномасштабної вторгнення міжнародні партнери спрямували до України понад $115 млрд.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна отримала майже пів мільярда доларів від США та Світового банку в межах проєкту PEACE in Ukraine.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло