Страхові брокери повинні до 31 березня зареєструватися в реєстрі посередників – НБУ

Страхові брокери повинні до 31 березня зареєструватися в реєстрі посередників – НБУ

Це передбачає відповідна постанова регулятора

Страхові брокери повинні до 31 березня зареєструватися в реєстрі посередників – НБУ
Фото: ілюстративне

Страхові та перестрахові брокери (окрім брокерів-нерезидентів), внесені до реєстру брокерів, зобов'язані до 31 березня 2025 року зареєструватися в Реєстрі страхових посередників, ведення якого розпочинає Національний банк.

Це передбачає постанова НБУ №2 від 3 січня, яка набула чинності 7 січня.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Відповідно до постанови НБУ розпочинає ведення Реєстру страхових посередників із моменту набуття чинності цього документа, включно із впровадженням комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) у зазначеному реєстрі.

До внесення брокера до Реєстру посередників, він може надавати посередницькі послуги на підставі інформації, яка міститься в чинному реєстрі брокерів. Брокери, які подали документи для включення до нового реєстру, мають протягом трьох місяців після впровадження КСЗІ оновити дані про себе.

Страхові та/або перестрахувальні брокери-нерезиденти, які до 7 січня 2025 року повідомили про намір працювати в Україні, вважаються такими, що вже подали відповідне повідомлення до НБУ.

Договори, укладені після 1 січня 2025 року (або змінені після цієї дати), діятимуть із моменту набуття чинності постанови до дня реєстрації брокера в Реєстрі посередників. Після реєстрації брокери повинні адаптувати такі договори до нових вимог протягом трьох місяців. Договори, укладені до 1 січня 2025 року, залишаються чинними до завершення строку їхньої дії.

Крім того, брокери зобов’язані перед укладенням договорів страхування чи перестрахування надати клієнтам свій реєстраційний номер у Реєстрі брокерів та посилання на офіційний сайт НБУ для перевірки їх реєстрації на момент укладення договору.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ оновив правила для страховиків. Регулятор уточнив підходи до активів і резервів, зважаючи на воєнний стан та оновлене законодавство.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло