«Доступні кредити»: у Мінекономіки планують погасити заборгованість перед банками впродовж кількох років

«Доступні кредити»: у Мінекономіки планують погасити заборгованість перед банками впродовж кількох років

За оцінкою Рахункової палати, на початок 2024 року держава заборгувала 7,1 млрд грн. До кінця року ця цифра могла сягнути 11,5 млрд грн

«Доступні кредити»: у Мінекономіки планують погасити заборгованість перед банками впродовж кількох років

Борг перед банками з компенсації компенсації пільгової відсоткової ставки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» сформувався здебільшого через підтримку обігового капіталу у 2022 році. Заборгованість планують гасити поступово. 

Про це повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна». 

«Ці кредити поступово пролонгуються, і ми не можемо різко все закрити. Але у 2024 році ми вже впровадили зміни: зменшили маржу банків та переглянули умови програми. Також співпрацюємо зі Світовим банком і МВФ щодо вдосконалення програми, щоб протягом кількох років позбутися заборгованості», – сказав заступник міністра.

Телюпа повідомив, що у 2024 році на компенсацію ставок в рамках програми було виділено 18 млрд грн. Це дозволило профінансувати майже 25 тисяч пільгових кредитів на суму 92 млрд грн. На 2025 рік перебачено такий самий обсяг коштів для компенсації ставок. 

За словами заступника міністра, у 2024 році було змінено акеценти – менше підтримки поточній діяльності, більше – довгостроковим інвестиціям: інвестиційні кредити, кредити на переробку та підтримку територій з високими воєнними ризиками. 

«Наша мета – щоб програма підтримувала лише пріоритетні та вразливі категорії бізнесу, а решта підприємств могла отримувати кредити на прийнятних ринкових умовах», – зазначив Телюпа. 

Бекграунд. Раніше Mind писав, що на початок 2024 року держава заборгувала перед банками 7,1 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». У Рахунковій палаті прогнозували, що до кінця року цей борг може вирости до 11,5 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло