Європейські лідери переконали Трампа, що переговори можна починати, тільки давши Україні позицію сили
Найсильніше, за їхніми словами, на соратників Трампа вплинули два аргументи: Афганістан і Китай

Європейські партнери України висловили обережний оптимізм щодо того, що обраний президент США Дональд Трамп не змусить Київ розпочати переговори з росією надто терміново і на слабких позиціях.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
Команда Трампа змінила позицію після серії приватних переговорів з європейськими союзниками, які висловили аргументи на користь продовження підтримки України, пише видання, посилаючись на європейських чиновників, що говорили на умовах анонімності.
За їхніми словами, це дає надію, що нова адміністрація може допомогти Україні повернутися до позиції сили до початку будь-яких переговорів.
Але учасники цих приватних переговорів попереджають, що вони не знають, що робитиме майбутній президент США, відомий своєю непередбачуваністю.
Та й самі члени команди нового президента досі не мають навіть приблизного плану врегулювання конфлікту.
Найсильніше, за їхніми словами, на соратників Трампа вплинули два аргументи: при швидкому укладанні угоди з поступками путіну новий президент США ризикує опинитися в принизливому становищі, схожому на те, в якому опинився Джо Байден в результаті поспішного і погано продуманого виведення американських військ з Афганістану.
Якщо дозволити путіну здобути таку перемогу, це тільки підштовхне Китай поводитися агресивніше, наводили вони другий варіант.
Соратники Трампа раніше озвучували кілька варіантів, які переважно оберталися навколо ідеї заморожування конфлікту по лінії нинішнього протистояння та гарантіями безпеки для України.
Під час передвиборної кампанії Трамп заявляв, що зупинить війну за 24 години, а тепер він говорить про шість місяців. Його спецпосланець по Україні Кіт Келлог заявив днями, що на «особистому та професійному» рівні поставив собі за мету спробувати знайти вирішення конфлікту протягом 100 днів з моменту інавгурації.
Трамп уже заявив, що готує зустріч із путіним, яку той нібито хоче провести. У кремлі відповіли, що «виходять із обопільної готовності до зустрічі».
Нова адміністрація також хоче виступати з позиції сили.
«Уся команда Трампа схиблена на силі та на тому, щоб виглядати сильною, тому вони змінюють підхід до України», – розповів днями Financial Times європейський чиновник. За його словами, у новій адміністрації побоюються порівнянь із поспішним виведенням військ з Афганістану, і табір Трампа не хотів би побачити такого розвитку подій в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].