«Тоді тренуйтеся захищати власну країну»: Зеленський відповів польському кандидату, який «не бачить Україну в ЄС і НАТО»
Навроцький заявив, що не даватиме дозволу Україні на приєднання до цих блоків, поки не буде вирішено питання Волинської трагедії

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи слова кандидата в президенти Польщі Кароля Навроцького про членство України в ЄС і НАТО, заявив, що якщо Україна не буде в цих структурах, то є ризик, що росія опиниться на кордоні з Польщею – і Навроцькому доведеться захищати власну країну.
Про це президент заявив напередодні в інтерв’ю польській пресі, перебуваючи з одноденним візитом у Варшаві.
Кандидат від ПіС Кароль Навроцький на прес-конференції в Туреку (Великопольське воєводство) заявив, що «поки не будуть вирішені наші питання, в тому числі ексгумація жертв Волинського геноциду», він не бачить майбутнього для України в Європейському Союзі і НАТО.
«Якщо України не буде в ЄС і НАТО, це означатиме, що в неї не буде гарантій безпеки, – пояснив Зеленський. – Якщо ж в України немає гарантій безпеки, то вона залишиться сам-на-сам проти росії».
«І якщо союзник, а Польща – це союзник – не хочуть бачити нас у союзі, то тоді пану Навроцькому вже треба починати тренуватися, бо може прийти момент, коли йому особисто доведеться взяти зброю до рук, щоб захищати свою країну. Бо якщо України нема ніде, то високі ризики, що росія одразу після України буде на кордоні з Польщею. І тоді будуть не політичні змагання, а змагання за життя», – прокоментував Володимир Зеленський.
У свою чергу МЗС України відреагувало на заяву Кароля Навроцького щодо неможливості приєднання нашої держави до Євросоюзу та НАТО без вирішення питання ексгумації жертв Волинської трагедії.
Як йдеться на сайті МЗС, ці твердження «є тенденційними та маніпулятивними і свідчать про те, що польський політик ставить кон'юнктурні міркування вище безпекових інтересів своєї країни».
В уряді наголосили, що між українською та польською сторонами триває конструктивний діалог щодо питань спільного історичного минулого. Цю тему «не треба використовувати у внутрішньополітичній боротьбі».
У середу Зеленський відвідав Варшаву, де зустрівся з прем'єр-міністром Дональдом Туском і президентом Анджеєм Дудою.
Під час прес-конференції прем'єр-міністра Туска та українського президента запитали про те, чи ставитиме він умову Україні у питанні Волині в контексті процесу її вступу до ЄС.
«Ми вирішимо, бо ми в процесі цього, проблему вшанування пам'яті та гідного поховання тих, хто став жертвою волинського злочину. Ми повинні зробити це разом, щоб зробити це у повному розумінні», – сказав Туск.
Бекграунд. Як стало відомо, Україна дала дозвіл на ексгумацію жертв Волинської трагедії. Роботи на Тернопільщині почнуться вже у квітні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].