Зеленський призначив генерала, який буде координувати західну допомогу Україні
Також президент оголосив про призначення нового начальника Академії сухопутних військ після голосування в «Армія+»

Бригадний генерал Геннадій Шаповалов, командувач Оперативного командування «Південь», очолить українську команду в місії НАТО з координації західної військової допомоги Україні.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у зверненні 19 січня увечері.
«І друге призначення: бригадний генерал Геннадій Шаповалов працюватиме з нашими партнерами у [німецькому місті] Вісбадені, його завдання – це координація безпекової допомоги Україні», – заявив президент.
Геннадій Шаповалов – командувач оперативного командування «Південь» з квітня 2024 року.
Народився у 1978 році в Кіровоградській області. У 2000 році з відзнакою закінчив Інститут танкових військ при Харківському державному політехнічному університеті.
У 2012 році закінчив Командно-штабний інститут застосування військ (сил) Національного університету оборони України, також із відзнакою.
В ОК «Південь» зазначили, що Шаповалов пройшов усі сходинки військової кар'єри від командира танкового взводу до командира окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. У березні 2022 року отримав звання бригадного генерала.
Окрім Геннадія Шаповала, 19 січня Зеленський оголосив і про призначення полковника Романа Качура начальником Академії сухопутних військ імені Сагайдачного.
Раніше відбувалося опитування в застосунку Армія+, де Качура обрали з-поміж п'яти кандидатів на посаду.
«Найбільше голосів набрав саме полковник Роман Качур. Він добре знає фронт, він командував 55 окремою артилерійською бригадою. Я говорив з полковником Качуром – він має бачення того, що змінити у військовій освіті й конкретно в Національній академії сухопутних військ», – заявив Зеленський у зверненні.
Бекграунд. Починаючи з грудня 2024 року НАТО замість Сполучених Штатів взяло на себе координацію західної військової допомоги Україні.
Для цього в липні 2024 року була створена нова місія НАТО в німецькому Вісбадені, щоб координувати навчання та надання допомоги Україні у сфері безпеки. Вона дістала назву NATO Security Assistance and Training for Ukraine(NSATU).
До складу її складу увійшло приблизно 700 військовослужбовців із країн – членів і партнерів Альянсу.
Очільник місії підпорядковується безпосередньо командувачу Збройних сил США в Європі та включає вже наявну групу США, яка дислокується у Вісбадені та працює над постачанням озброєння й навчанням персоналу.
Також у рамках НАТО діє ще один центр підтримки України в Європі – місія JATEC у Польщі (Analysis, Training, and Education Centre).
Цей центр дозволяє Україні ділитися досвідом, який вона здобула під час російської-української війни, і забезпечує можливість ЗСУ навчатися та тренуватися разом із партнерами по Альянсу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].