Британська розвідка проаналізувала договір про співпрацю між росією та Іраном

Британська розвідка проаналізувала договір про співпрацю між росією та Іраном

Недовіра між двома країнами зберігається

Британська розвідка проаналізувала договір про співпрацю між росією та Іраном
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Підписана Іраном і рф угода навряд чи означатиме будь-яке істотне поліпшення партнерства.

Про це в соцмережі Х пише Міністерство оборони Великої Британії.

За даними британської розвідки, партнерство росії та Ірану, безсумнівно, зумовлене взаємними інтересами в галузі безпеки та економіки, оскільки обидві держави зближуються після вторгнення росії в Україну 2022 року. рф, як і раніше, залежить від військової підтримки Ірану, оскільки війна в Україні триває.

«Однак рівень недовіри зберігається, і напруженість у відносинах, найімовірніше, стане перешкодою для розширення їхньої співпраці», – ідеться в повідомленні.

За інформацією британської розвідки, угода є частиною ширшої структури співпраці між двома державами в різних секторах, майже напевно являючи собою зобов'язання зміцнювати двосторонні зв'язки. Вона охоплює співпрацю в галузі оборони і безпеки, економіки, торгівлі, транспорту, енергетики, технологій, інформації та безпеки кіберпростору.

Однак на відміну від угод росії з КНДР і білоруссю, російсько-іранська угода не містить пункту про взаємну оборону, кажуть у Міноборони Великої Британії.

Угода, найімовірніше, забезпечує правову основу для подальшого ірано-російського співробітництва, формалізує наявні та майбутні зусилля зі співробітництва. Однак навряд чи це означатиме будь-яке істотне поліпшення партнерства або істотне розширення масштабів їхнього поточного співробітництва, зазначили в Міноборони Британії.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що розвідка Великої Британії проаналізувала те, як росія посилила зусилля з тиску і контролю над засобами масової інформації з початку повномасштабної війни проти України. Зазначається, що 2024 року російські суди наклали значну кількість штрафів на журналістів або читачів ЗМІ, які російська влада оголосила «небажаними». Штрафи спрямовані на те, щоб залякати й утримати від публікацій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло