Україна оголошує аукціон з приватизації найбільшого в країні виробника електромагнітних вимикачів
Аукціон за 100% акцій комбінату відбудеться 4 лютого. Його стартова ціна становить 234,4 млн грн ($5,6 млн)

Фонд держмайна України (ФДМУ) оголосив про проведення аукціону з приватизації харківського державного заводу «Радіореле» – найбільшого в країні виробника комутаційного обладнання, повідомили у фонді 3 лютого.
Уряд України заклав у бюджет на 2025 рік 3,2 млрд грн ($76 млн) надходжень від приватизації, який передбачає продаж на аукціонах як дрібного, так і великого майна.
«Радіореле» виробляє слабкострумові мініатюрні електромагнітні вимикачі та реле, які використовуються для контролю напруги, струму та температури в електромережах. Раніше завод виставлявся на аукціон, але поки що не знайшов покупця.
Аукціон за 100% акцій комбінату відбудеться 4 лютого. Його стартова ціна становить 234,4 млн грн ($5,6 млн) з урахуванням боргів за останні півроку.
Станом на 30 вересня 2024 року заборгованість підприємства становила 2,4 млн грн ($57 339), у тому числі заборгованість по зарплаті – 755 тис грн ($17 933) і заборгованість перед бюджетом України – 697 тисяч грн ($16 555).
За словами фонду, новий власник повинен взяти на себе зобов’язання зберегти всіх 66 співробітників компанії протягом наступних шести місяців.
Наприкінці минулого року Україна приватизувала кілька відомих державних активів, у тому числі культовий готель «Україна» в центрі Києва та титанового гіганта «UMCC-Titanium».
Бізнесмен Максим Кріппа 18 вересня придбав готель «Україна» за $60 млн. 9 жовтня «УГХК-Титан» було продано компанії «Кремінь Україна» за $96 млн.
Незважаючи на кілька нещодавніх великих продажів в рамках приватизації, зусилля країни розвантажити свої активи протягом багатьох років були повільними. Оголошені аукціони не відбулися через відсутність учасників.
Після того, як компанія Кірппи Ola Fine оплатила готель «Україна», план доходів фонду на 2024 рік від приватизації вперше за багато років перевищив плановий показник на 2024 рік.
Бекграунд. Більше по темі ми писали в підрозділі Mind Explains у матеріалі «ФДМУ продає єдиного у Східній Європі виробника гільз для двигунів. На яких умовах буде приватизовано «Мотордеталь-Конотоп»?
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].