ДТЕК Ахметова відсудив в «Укренерго» 21 млн грн

ДТЕК Ахметова відсудив в «Укренерго» 21 млн грн

Суд зобов'язав компанію компенсувати заборгованість за балансуючу енергію

ДТЕК Ахметова відсудив в 	«Укренерго» 21 млн грн
Фото: ілюстративне

Господарський суд міста Києва стягнув з ПрАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго» на користь АТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова понад 21 млн грн інфляційних витрат та 3% річних.

Про це йдеться у рішенні суду від 22 січня.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

У 2019 році «Укренерго» приєднало «ДТЕК Західенерго» до договору про участь у балансуючому ринку та включило до реєстру постачальників послуг з балансування.

У липні 2023 року «ДТЕК Західенерго» подало позов до Господарського суду Києва, вимагаючи стягнення з «Укренерго» 390,87 млн грн заборгованості за балансуючу електроенергію.

Суд ухвалив рішення на користь підприємства, а також відхилив апеляцію та касаційну скаргу «Укренерго». Після цього компанія звернулася до суду з вимогою відшкодування інфляційних втрат і 3% річних.

«Укренерго» заперечувало проти позову, обґрунтовуючи свою позицію тим, що своєчасна оплата балансуючої електроенергії здійснюється виключно з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання відповідно до правил ринку та за наявності коштів, отриманих від інших учасників.

Крім того «ДТЕК Західенерго» припустився арифметичних помилок у розрахунках заявленої суми.

Однак суд відхилив доводи «Укренерго» і стягнув з нього 7,38 млн грн 3% річних та 13,92 млн грн інфляційних витрат.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Укренерго» не змогло стягнути 1 млрд грн з «ДТЕК Західенерго» Ахметова. Держкомпанія позивалася до ДТЕК через те, що компанія не сплатила за передачу електроенергії на 697,5 млн грн.

Держкомпанія доводила свої позовні вимоги тим, що відповідач не сплатив у повному обсязі за послуги з передачі електроенергії в межах договору за період з вересня 2019 року по жовтень 2021 року на суму 697,5 млн грн.

У суді зазначають, що врахували висновки, викладені в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 3 серпня 2022 року, що «нарахування плати за послуги з передачі електричної енергії при здійсненні її експорту не передбачено умовами Договору про передачу та чинним законодавством».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло