Президент Румунії оголосив про відставку

Президент Румунії оголосив про відставку

Йоганніс повідомив про своє рішення після того, як опозиційні партії втретє подали запит на його відсторонення від посади

Президент Румунії оголосив про відставку
Фото: DR

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що йде у відставку.

Відповідну заяву він зробив 10 лютого, повідомляє RFI Romania.

Йоганніс оголосив про своє рішення після того, як опозиційні партії втретє подали запит на його відсторонення від посади. Очікувалось, що об’єднані палати румунського парламенту проголосують у вівторок за цим запитом. У разі схвалення, потрібно було б провести ще й референдум із цього питання.

Йоганніс заявив, що його відставка набуде чинності в середу, 12 лютого. Це потрібно для того, щоб вберегти Румунію від кризи, оскільки парламент має проголосувати за його відсторонення від посади. Він назвав цей крок необґрунтованим і шкідливим.

«Це марний крок, тому що я все одно піду з посади через кілька місяців, після виборів нового президента. Це необґрунтований підхід, тому що я ніколи не порушував Конституцію. Це збитковий підхід, тому що з цього моменту всі програють, ніхто не виграє», – заявив Йоганніс.

Нагадаємо, що другий термін Йоганніса закінчився 21 грудня 2024 року. Однак новий президент Румунії так і не був обраний, а Конституційний суд вирішив скасувати президентські вибори й дозволити Йоганнісу залишатися на посаді до початку мандату нового президента.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що президент Румунії Клаус Йоганніс підписав указ про передачу Україні системи ППО Patriot.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло