Британські джерела в обороні звинуватили війська ЗСУ в розтраті дорогої зброї та техніки
НАТО вважає, що дії України на полі бою неефективні, оскільки поєднуються зі старою радянською методикою

НАТО розходиться з Україною через її тактику на полі бою, а британські джерела в обороні звинувачують армію Володимира Зеленського в розтраті дорогої зброї та обладнання.
Про це повідомляє The Sunday Telegraph.
Зокрема, вони заявляють, що поєднання зброї, наданої Заходом, з радянською тактикою є помилковим кроком, який призвів до значної кількості розтраченої зброї НАТО.
Під російською тактикою мається на увазі масова дешева вогнева потужність замість точних атак у стилі НАТО.
Видання посилається на коментар британського солдата, який навчав українців в Україні, і зазначив, що ЗСУ використовують надані Британією NLAW «як дешеві російські РПГ».
NLAW – це одноразова протитанкова ракета, яка коштує близько 20 000 фунтів стерлінгів за одиницю та призначена для високоточних ударів по бронетехніці противника. Велика Британія надала їх Україні понад 5000.
Джерело повідомило, що українці мали поділитися відеозаписами правильного використання зброї, але отримані кадри показали, що вони «несамовито стріляють» по п’ять-шість NLAW в бік російських ліній одночасно – залпи коштували понад 100 тис. фунтів стерлінгів за кожен.
росія виробляє дешеве вогневе озброєння у величезних кількостях, з якими НАТО не може зрівнятися, оскільки виробляє меншу кількість зброї, роблячи акцент на її високій технологічності.
Видання вказує, що маневрений спосіб ведення війни, це коли війська обходять противника з флангу за допомогою скоординованої артилерії, бронетехніки та авіації. Для цього потрібна високоточна зброя, надійний зв’язок і добре підготовлені командири, які мають глибокі знання про поле бою.
росія ж використовує «одноразові» війська, які просуваються вперед, щоб маси артилерії могли бути переміщені за ними й могли розгромити ворога. росіяни рідко використовує танки для штурму, натомість використовують їх для обстрілів противника з відстані, пише видання.
Джерела повідомили, що західним інструкторам ніколи не вистачало часу, щоб навчити українців передовій тактиці НАТО, а місяці навчання стискалися у двотижневі швидкі курси.
Крім того, українські військові часто скептично ставилися до впровадження доктрини НАТО, вважаючи її непридатною для реальних умов війни.
Джерело додало, що розбіжності між західними інструкторами та українськими військовими часом доходили до конфліктів. Один із таких випадків закінчився тим, що британські солдати «потягнулися за зброєю через загрозу насильства».
Ще одним приводом для критики став той факт, що українські військові часто залишають дороге озброєння на полі бою, пише The Telegraph.
За даними видання, це, зокрема, стосується пускових установок ракет Javelin, які можуть використовуватися повторно й коштують понад $100 тис. за одиницю. Співрозмовники газети стверджують, що російська армія у такий спосіб захопила значну кількість цих установок разом із ракетами та пусковими платформами.
«У російської армії зараз, ймовірно, більше Javelin, ніж у британської», – наголосило джерело.
Британські постачання включали й сотні високоточних ракет Brimstone, які призначені для атак по наземних цілях із повітря або землі. Проте, як кажуть співрозмовники The Telegraph, українські військові, використовуючи ці ракети, часто промахуються через застосування застарілих радянських картографічних систем.
Бекграунд. Нагадаємо: Марк Рютте заявив, що росія виробляє за 3 місяці стільки снарядів, скільки країни НАТО за цілий рік. Генсек наголосив, що нарощування виробництва ОПК також принесе багато доларів для американської економіки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].