Європа опинилася за «дитячим столом» у переговорах щодо України - директор Rheinmetall
«Якщо ви не інвестуєте в свою оборону, якщо ви не сильні, вони поводяться з вами, як з дітьми», - сказав Паппергер

Європейські країни опинилися за «окремим дитячим столом» у переговорах щодо України через недостатні інвестиції у власну оборону, заявив виконавчий директор Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв’ю Financial Times, опублікованому 18 лютого.
«Якщо ви не інвестуєте в свою оборону, якщо ви не сильні, вони поводяться з вами, як з дітьми», – сказав Паппергер, додавши, що протягом останніх 30 років Європа вважала прийнятним інвестувати в оборону приблизно 1% ВВП.
Коментарі Паппергера прозвучали в той момент, коли росія і США почали переговори в Саудівській Аравії про припинення війни в Україні.
Ні Україну, ні Європу не запросили до цієї дискусії, що викликало тривогу в Києві та європейських столицях про те, що Трамп і путін можуть досягти угоди без участі України та Європи. Це ставить під загрозу їхню безпеку в майбутньому.
Спеціальний представник Трампа з питань України та росії Кіт Келлог раніше заявив, що Європа не братиме безпосередньої участі в переговорах про припинення війни росії в Україні, але її інтереси будуть враховані.
За словами Паппергера, через недостатні інвестиції в оборону Європу зараз сприймають як дитину, яка має сидіти за окремим столом, поки дорослі домовляються про майбутнє України.
«Якщо батьки обідають, діти повинні сісти за інший стіл, – сказав він. – США ведуть переговори з росією, і жодного європейця немає за столом – стало дуже ясно, що європейці – це діти».
Паппергер сумнівається, що мирні переговори Трампа справді призведуть до того, що росія «перестане стріляти».
Він також сказав, що його компанія Rheinmetall виграє, навіть якщо буде припинення вогню, оскільки Європа продовжить інвестувати в озброєння, на тлі загрози потенційної російської агресії.
Rheinmetall є одним з найбільших виробників зброї в Європі. Компанія постачає в Україну зброю, боєприпаси та обладнання за контрактами з урядом Німеччини, зокрема, артилерійські снаряди калібру 155 мм, танки Leopard 1, міномети та системи спостереження безпілотників тощо.
У червні 2024 року компанія Rheinmetall також відкрила завод з ремонту військової техніки в Україні, перший із чотирьох заводів, які планує відкрити в країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].