Українці беруть більше кредитів, аніж до війни: їхня частка може зростати й надалі – дослідження

Українці беруть більше кредитів, аніж до війни: їхня частка може зростати й надалі – дослідження

54% від загального обсягу кредитного портфеля фізичних осіб перебуває на балансі державних банків

Українці беруть більше кредитів, аніж до війни: їхня частка може зростати й надалі – дослідження
Фото: Depositphotos

Обсяг споживчих банківських кредитів фізичних осіб, за даними аналітиків Центру економічних досліджень та прогнозування «Фінансовий пульс», на 15% перевищує показники довоєнного 2021 року. Обсяг банківського іпотечного портфеля станом на 2022 рік перевищив довоєнний залишок на 30%.

Про це йдеться у звіті Центру економічних досліджень та прогнозування.

У структурі банківського кредитного портфеля фізосіб найбільша частка припадає на споживчі кредити – 76,52%. На другому місці – кредити на придбання, будівництво або реконструкцію нерухомості – 12,7%. Кредити фізичним особам-підприємцям (ФОП) становлять 5,98%, кредити на придбання транспорту – 4,79%.

Основний обсяг кредитів фізичних осіб перебуває на балансі банків із державним капіталом – 54% від загального обсягу кредитного портфеля та 60% від обсягу непрацюючих кредитів. Банки з приватним капіталом обслуговують 37% від загального обсягу кредитів фізичних осіб, а банки іноземних банківських груп – близько 9%.

Аналітики Центру «Фінансовий пульс» зауважили, що за 2024 рік портфель кредитів фізичних осіб збільшився, а його якість поліпшилась.

Станом на початок 2025 року в банківській системі України обсяг кредитів фізичних осіб становив 295,6 млрд грн. За 2024 рік  в порівнянні з 2023 роком він зріс на 54,7 млрд грн (22,7%). Обсяг непрацюючих кредитів зменшився на 10,9 млрд грн (19,2%).

У Центрі економічних досліджень та прогнозування очікують подальшого зростання обсягів кредитного портфеля фізичних осіб протягом 2025 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що підприємці під час війни отримали кредитів приблизно на 280 млрд грн за програмою «5-7-9». З них найбільше спрямовано на фінансування оборотного капіталу та антивоєнні цілі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло