FT: Україна погодила зі США угоду щодо корисних копалин

FT: Україна погодила зі США угоду щодо корисних копалин

Попри досягнуті домовленості, угода не містить положень щодо гарантій безпеки з боку США, на яких раніше наполягав Київ

FT: Україна погодила зі США угоду щодо корисних копалин
фото Офіційний сайт президента України

Україна та США досягли угоди щодо природних ресурсів. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на українських чиновників.

За інформацією видання, Вашингтон відмовився від жорстких умов, які спочатку пропонувалися в рамках угоди. Зокрема США більше не вимагають права на потенційний дохід у розмірі $500 млрд від експлуатації українських копалин.

Джерело FT зазначає, що Києву вдалося досягти вигідніших умов, а також представити угоду як можливість зміцнити та розширити партнерство зі США.

Це у свою чергу має сприяти відновленню української економіки після трьох років війни, пише видання.

Згідно з остаточним текстом угоди від 24 лютого, яку має Financial Times, сторони домовилися про створення спеціального фонду. До нього Україна направлятиме 50% майбутніх доходів від видобутку корисних копалин, нафти та газу.

Кошти фонду підуть як інвестиції у проєкти всередині країни, проте його діяльність не пошириться на державні ресурси. А отже, він не торкнеться роботи найбільших українських виробників нафти і газу – «Нафтогазу» та «Укрнафти».

Незважаючи на досягнуті домовленості, угода не містить положень щодо гарантій безпеки з боку США, на яких раніше наполягав Київ. Крім того, такі питання, як частка США у фонді та механізми спільного володіння активами, поки що залишаються невирішеними та потребують додаткових переговорів.

У фінальному тексті угоди йдеться про те, що США мають намір підтримувати економічний розвиток України в довгостроковій перспективі. При цьому в Києві наголошують, що досягнута домовленість має «рамковий характер», а фактичний перерозподіл доходів розпочнеться лише після створення фонду.

За даними джерел FT, угоду вже схвалили українські міністри юстиції, економіки та закордонних справ.

Тепер угода має пройти процедуру затвердження у Верховній Раді.

Найближчими тижнями президент України Володимир Зеленський планує відвідати Вашингтон для підписання документа разом із президентом США Дональдом Трампом.

Попередній варіант угоди передбачав, що США отримають повний контроль над фондом. Однак Україна визнала цю вимогу неприйнятною, і вона була виключена з остаточної версії договору.

Бекграунд. Між тим, як повідомлялося, ЄС слідом за США виявили бажання укласти з Україною угоду про рідкісноземельні метали. При цьому єврокомісар наголосив, що Європа ніколи не вимагатиме угоди, яка буде невигідною для Києва.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло