Рада підтримала держпрограму поводження з радіоактивними відходами
Проєкт прийнято за основу

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами.
Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.
«Програма як ніколи актуальна й необхідна, адже це вклад у безпеку сьогодення та майбутнього. Крім того, вона є дороговказом для міжнародних партнерів, які готові робити інвестиції в радіаційну безпеку не лише України, а й світу. Реалізація програми дозволить удосконалити способи поводження з радіоактивними відходами нашої держави», – зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Зазначається, що Програмою визначено перелік завдань і заходів, необхідних для розбудови відповідної інфраструктури довгострокового зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Вона розрахована на 8 років, з 2025 до 2032 року.
За словами міністерки, ще одним із результатів виконання програми має стати підвищення рівня захисту довкілля від шкідливого впливу радіоактивних відходів та вдосконалення системи поводження з ними.
«Останні події показали, що держава-агресор вчиняє безпрецедентні злочини – влучання безпілотника в арку нового безпечного конфайнменту об’єкта «Укриття» – це чергове свідчення того, що нам потрібно об’єднувати зусилля задля збереження радіаційної безпеки», – додала Світлана Гринчук.
Довідково.
Метою програми є:
- суттєво зменшити негативний вплив на довкілля об’єктів, що утворюють радіоактивні відходи (таких, як АЕС);
- оптимізувати процеси їх зберігання та утилізації;
- встановити жорсткий контроль і забезпечити прозорість усіх етапів роботи.
На 2025-2032 роки у програмі заплановані такі заходи:
- реконструкція та модернізація інфраструктури наявних об'єктів, таких, як сховища для радіоактивних відходів, а також будівництво нових об’єктів із застосуванням сучасних технологій;
- вдосконалення системи обліку радіоактивних відходів; розвиток нормативно-правового регулювання у сфері управління радіоактивними відходами;
- залучення міжнародної підтримки для технічної та фінансової допомоги в реалізації завдань і заходів програми.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін виділив понад 1,5 млрд грн на підтримку безпечного стану укриття ЧАЕС. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].