США навмисно організували сварку Зеленського і Трампа в Овальному кабінеті – Фрідріх Мерц

США навмисно організували сварку Зеленського і Трампа в Овальному кабінеті – Фрідріх Мерц

Цей інцидент є продовженням моделі нещодавньої поведінки США, в тому числі на Мюнхенській конференції, запевнив він

США навмисно організували сварку Зеленського і Трампа в Овальному кабінеті – Фрідріх Мерц
фото Офіційний сайт президента України

Американська сторона навмисно організувала суперечку під час візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, заявив 3 березня голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини та ймовірний канцлер Фрідріх Мерц.

«Це не була спонтанна реакція на зауваження Зеленського, а, очевидно, сфабрикована ескалація на цій зустрічі в Овальному кабінеті», – сказав Мерц на прес-конференції в Гамбурзі, пише Kyiv Independent.

Очікувалося, що візит українського президента ознаменує підписання довго обговорюваної угоди між Україною та США про спільну розробку природних копалин України.

Прес-конференція Зеленського і президента США Дональда Трампа переросла в бурхливу суперечку, коли Трамп і віце-президент Джей Ді Венс накинулися на українського лідера. Зеленський залишив Білий дім достроково і без підписаної угоди.

Мерц сказав, що був «дуже здивований, у тому числі взаємним тоном діалогу», додавши, що цей інцидент відповідає моделі нещодавньої поведінки США.

«Є певна послідовність низки подій останніх тижнів і місяців, включно з появою американської делегації в Мюнхені на конференції з безпеки, і ми зараз це бачимо у Вашингтоні», – сказав він.

На Мюнхенській конференції з безпеки 14 лютого Венс приголомшив європейських лідерів промовою, в якій критикував європейські цінності та закликав до співпраці з ультраправими партіями.

За словами Мерца, ці події є тривожним сигналом для політики безпеки Європи.

«Я за те, щоб готуватися до того, що в найближчі роки і десятиліття нам доведеться зробити набагато, набагато більше для нашої власної безпеки», – сказав він.

Очікується, що Мерц, чия партія ХДС перемогла на останніх виборах у Німеччині, стане канцлером після завершення коаліційних переговорів.

Бекграунд. Нагадаємо, 21 лютого Мерц назвав заяви Трампа про Україну і «диктатора» Зеленського «шокуючими» і такими, що відповідають російським наративам.

Також Мерц заявляв, що європейський континент має негайно зміцнити свою оборону і протягом кількох місяців створити союз, який потенційно замінить НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло