Американські банки стали пропонувати операції з рублем на тлі «потеплішання» в відносинах США і росії
З початку року курс рубля підскочив на 20% через те, що адміністрація Трампа раптово розпочала з росією переговори

Ослаблення напруженості між США і росією та перспектива зняття антиросійських санкцій спричинила сплеск активності в трейдингових відділах західних банків і керуючих компаній.
Джерело. Про це передає Bloomberg.
Провідні інвестбанки США стали пропонувати інструменти для відігравання зростання рубля, а інвестори зацікавилися призабутими операціями з російськими облігаціями.
В останні тижні Goldman Sachs та JPMorgan Chase запропонували прив'язані до рубля деривативи, розповіли Bloomberg знаючі про це люди.
Доступ до рублевих інструментів американським та європейським інвесторам закрито через санкції, але банки котирують форвардні контракти, що дозволяють зіграти на динаміці рубля. Торгівля можлива, оскільки в угодах не беруть участь російські громадяни та реальні активи.
Цього року курс рубля підскочив на 20% через те, що адміністрація Дональда Трампа раптово розпочала з росією сепаратні переговори. На першій зустрічі в Саудівській Аравії делегації говорили передусім про відновлення російсько-американських відносин. За словами путіна, обговорювалися й «інші питання», крім «ситуації, пов'язаної з українським напрямом», – «і економіка, і наша спільна робота на світових енергетичних ринках».
Торгівля пов'язаними із рублем інструментами – частина ширшого відродження інтересу до російських активів у нинішній ситуації, зазначає Bloomberg.
Пол Макнамара, керуючий портфелем GAM UK, розповів агентству, що нещодавно до нього звернулися брокери, які запропонували рублеві облігації від таких організацій, як Європейський банк реконструкції та розвитку та Світовий банк. Хоча ці цінні папери не потрапили під санкції, Макнамара вважає, що відділ GAM з дотримання нормативних вимог та клієнти фонду, швидше за все, не погодяться на володіння ними.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що рубль і російські акції впали на тлі вимог Лаврова віддати росії 4 українські області. Також він поскаржився, що Франція і Британія «нав’язують» росії розміщення в Україні миротворців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].