В Україні запустили чат-бот для потенційних інвесторів індустріальних парків

В Україні запустили чат-бот для потенційних інвесторів індустріальних парків

Він, зокрема, надає доступ до актуальної інформації про керуючі компанії

В Україні запустили чат-бот для потенційних інвесторів індустріальних парків
Фото: ілюстративне

Міністерство економіки презентувало чат-бот – новий інструмент для інвесторів індустріальних парків. Він має на меті допомогти швидше знайти індустріальний парк для розміщення підприємства.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Тепер інвестори можуть швидко знайти підхожий індустріальний парк або отримати детальну інформацію для створення власного. Чат-бот не лише економить час, а й надає доступ до актуальної інформації про керуючі компанії та законодавчі аспекти», – зазначив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Чат-бот:

  • містить актуальну інформацію про індустріальні парки;
  • підбирає індустріальні парки з Реєстру за заданими критеріями;
  • надає контакти керуючих компаній;
  • консультує щодо законодавства та процесу створення парку;
  • дає контакти відповідальних фахівців Мінекономіки.

Чат-бот реалізований за підтримки команди WEB3 університету Learn To Earn Global.

Довідково.

За даними Мінекономіки, у 2024 році уряд зареєстрував 31 новий індустріальний парк – це майже втричі більше, ніж у попередні роки. На сьогодні до реєстру внесено 98 парків, деякі з них активно працюють, створюючи нові робочі місця.

«Міністерство економіки також запровадило програму державного стимулювання створення  індустріальних парків. За умовами цієї програми, держава співфінансує будівництво інженерно-транспортних мереж, а також частково відшкодовує підключення до електромереж. Кожен парк може отримати до 50% від вартості проєктів будівництва, а для деокупованих територій – до 80%», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у 2024 році прийнято рішення про виділення 15 індустріальним паркам державного стимулювання на суму понад 1,128 млрд грн для реалізації 34 проєктів із будівництва потрібної інженерно-транспортної інфраструктури. Станом на сьогодні 13 з 15 заявників уже отримали кошти в розмірі 925,05 млн. Протягом трьох років це дозволить розмістити не менше 30 підприємств переробної промисловості на площі більше ніж 75 000 кв. метрів.

Вже у 2025 році державним бюджетом передбачено 500 млн грн на програму державного стимулювання створення індустріальних парків. Також у разі потреби за результатами першого півріччя можливе додаткове фінансування цієї програми.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Sense Bank долучився до програми стимулювання створення індустріальних парків. Раніше до програми вже доєднались Ощадбанк, Укргазбанк і ПриватБанк.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло