США ветували проєкт G7 щодо «тіньового флоту» рф
Штати вимагають прибрати слово «санкції» та формулювання «здатність росії підтримувати війну»

Сполучені Штати Америки заблокували схвалення проєкту заяви за підсумками саміту міністрів закордонних справ G7 щодо російського «тіньового флоту», який використовується, щоб обходити західні санкції.
Про це пише Bloomberg.
Канада запропонувала створити оперативну групу для моніторингу порушень санкцій з боку «тіньового флоту» рф, але США відхилили цю пропозицію. У тексті заяви США наполягали на вилученні слова «санкції». Також Штати наполягали прибрати формулювання про «здатність росії підтримувати війну» в Україні, яке пропонували замінити на «отримувати прибутки».
Однак США згадували Китай у формулюваннях про безпеку на морі та ризик для «життя і засобів до існування». Вони стверджують, що КНР «забезпечує незаконні морські претензії» у Південнокитайському морі.
Текст комюніке поки що не є остаточним – його мають схвалити на основі консенсусу. Журналісти зазначають, що документ ще може зазнати значних змін до або під час саміту.
Довідково. У лютому Генасамблея ООН голосувала за два проєкти резолюції щодо російсько-української війни – колективний, над яким працювала Україна, та американський. Документ Штатів містив м’якші формулювання щодо росії, яку в тексті не називають агресором. В американській резолюції зазначають лише «трагічну загибель людей під час російсько-українського конфлікту» і закликають «якнайшвидше припинити конфлікт і надалі впроваджувати міцний мир між Україною і росією».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄС схвалив 16-й пакет санкцій проти рф. До санкційного списку ввійшли 48 людей і 35 організацій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].