Європейська розвідка здобула документ із вимогами росії на переговорах – вони включають «демонтаж київського режиму»

Європейська розвідка здобула документ із вимогами росії на переговорах – вони включають «демонтаж київського режиму»

Кремль вимагає від США юридично визнати суверенітет росії над захопленими територіями, бо інакше «конфлікт може відновитися в середньостроковій перспективі»

Європейська розвідка здобула документ із вимогами росії на переговорах – вони включають «демонтаж київського режиму»
фото DR

Видання The Washington Post розповідає про документ, здобутий розвідкою неназваної європейської країни, який був підготовлений для Кремля аналітичним центром, який тісно працює з ФСБ, за тиждень до переговорів між росією та США в Ер-Ріяді 18 лютого.

Плани Трампа досягти миру за 100 днів у документі названі неможливими для реалізації, а мирне вирішення «кризи в Україні» є неможливим до 2026 року.

Про що іще йдеться в документі:

* росія повинна працювати над послабленням переговорної позиції США щодо України, розпалюючи напруженість між адміністрацією Трампа та іншими країнами, одночасно продовжуючи зусилля москви з демонтажу української держави.

* Відкидається будь-який план відправлення миротворців в Україну, як пропонують європейські лідери.

* Вимога визнати суверенітет росії над захопленими нею українськими територіями.

* Пропозиція подальшого поділу територій шляхом створення буферної зони на північному сході України на кордоні з російськими областями, такими, як Брянськ і Білгород, а також демілітаризованої зони на півдні України поблизу Криму – це зачіпає й Одеську область.

* Крім того, у документі йдеться про потребу «повного демонтажу» нинішньої української влади.

* Можливі поступки України, наприклад відмова від членства в НАТО та проведення виборів, у яких можуть брати участь проросійські партії, відкидаються як недостатні.

«Насправді нинішній київський режим не може бути змінений зсередини країни. Необхідний його повний демонтаж», – цитує газета документ.

* Описано шляхи, за допомогою яких росія могла б посилити свою позицію на переговорах шляхом загострення напруженості між США, Китаєм і Євросоюзом, а також шляхом пропозиції доступу США до російських корисних копалин, у тому числі на окупованих територіях в Україні, таких, як східний регіон Донбасу, де, за словами кремля, є запаси рідкісноземельних металів.

В інтерв’ю 24 лютого путін сказав приблизно те саме, коли припустив, що москва може запросити американські компанії для розробки російських родовищ корисних копалин, у тому числі на окупованих територіях в Україні. Це мало вигляд спроби підірвати угоду про копалини між Україною та Сполученими Штатами.

* Спочатку мають бути нормалізовані відносини між Вашингтоном і москвою шляхом відновлення дипломатичного персоналу в посольствах і призначення Алєксандра Дарчієва послом рф у Сполучених Штатах – саме такі пропозиції з’явилися публічно після переговорів між офіційними особами росії та США у Стамбулі 27 лютого

* Пропонується, що росія погодиться не розміщувати свої балістичні ракети середньої дальності «Орешник» у Білорусі, на кордоні з ЄС, а Сполучені Штати натомість погодилися б не розміщувати нові ракетні системи на континенті.

* Йдеться про те, що росія припинить постачання зброї до країн, які вважаються «недружніми» для Сполучених Штатів, а натомість Сполучені Штати перестануть озброювати Україну, але додається, що припинення постачання російської зброї союзникам москви буде «важко реалізувати».

* Відхиляються початкові пропозиції спецпредставника Трампа по Україні Кіта Келлога щодо мирної угоди, у якій пропонувалося, що Україна має віддати території, захоплені росією, і згода Києва не намагатися повернути їх у майбутньому військовими чи дипломатичними засобами.

Натомість кремль вимагає від США юридично визнати суверенітет росії над цими територіями, бо інакше, без офіційного визнання російського суверенітету, «досить імовірно», що збройний конфлікт відновиться в середньостроковій перспективі, «наприклад, після наступної зміни адміністрації в США».

* Плани США продовжувати озброювати Україну після будь-якої мирної угоди є «абсолютно неприйнятними», як і збереження української армії на поточному рівні в 1 млн осіб.

* Відхиляються спроби спонукати росію до мирної угоди шляхом часткового скасування санкцій. «Незрозуміло, яка буде користь для росії», – йдеться в документі, оскільки «важливість санкцій проти нашої країни явно перебільшена».

--- ----- ----

Хоча росія ще не дала сигналу про те, що вона підпише будь-яке припинення вогню, аналітики попередили, що москва має безліч способів, як відтягувати переговори щодо паузи у військових діях.

росія «не зацікавлена в якнайшвидшому розв’язанні «української кризи», – сказав Томас Грем, співробітник Ради з міжнародних відносин. – Вони (росіяни) постійно говорять про першопричини, які, як ви знаєте, стосуються внутрішньої політики в Україні, і навіть важливіше, архітектури європейської безпеки, якою буде роль НАТО. І просте припинення вогню, яке не враховує це, не цікавить росію. І Трамп, схоже, цього не розуміє».

Речник кремля Пєсков заявив, що кремль «не знав про такі рекомендації», назвавши їх «вкрай суперечливими» та додавши, що «ми працюємо з більш зваженими варіантами».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло