Ексгенерал СБУ Наумов програв апеляцію в Сербії
Апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції, згідно з яким колишнього українського чиновника засудили до одного року позбавлення волі та штрафу в розмірі 1700 євро за відмивання коштів

Апеляційний суд міста Ніш у Сербії підтвердив рішення першої інстанції, згідно з яким колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки Андрія Наумова, обвинуваченого у відмиванні коштів, засуджено до одного року ув’язнення та штрафу в розмірі 1700 євро.
Про це повідомляє балканська служба Радіо Свобода.
Додаткових деталей наразі немає, зокрема, чи враховується попереднє перебування Наумова під вартою у строк, визначений вироком. Суд не відповів на запити Радіо Свобода щодо того, які подальші дії будуть вжиті та чи має Наумов тепер право залишити країну.
У жовтні 2024 року Наумова в Сербії повторно засудили до одного року позбавлення волі за відмивання коштів. Вищий суд у Ніші також засудив його до пʼяти років видворення з країни з умовою, що час відбування покарання не буде зараховано до вищезазначеної міри покарання.
Ексгенерала СБУ затримали влітку 2022 року в Сербії, у нього виявили незадекларовану готівку – майже 600 000 євро та $120 тис. Проти нього порушили справу й відправили до слідчого ізолятора. Своє рішення сербський суд оголосив у вересні 2023 року, коли Наумов практично відбув річний строк ув'язнення. Згодом і захист, і звинувачення подали апеляційні скарги на це рішення. На початку грудня 2023-го Наумов вийшов із сербської в'язниці.
Андрій Наумов у 2018 року став директором ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження». З літа 2019 до 2021 року очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ. У жовтні 2020 року Зеленський надав Наумову військове звання бригадного генерала.
Напередодні повномасштабного вторгнення рф експосадовець виїхав з України, за місяць президент позбавив його генеральського звання та назвав зрадником.
У вересні 2022 року правоохоронці повідомили Наумову про підозру у привласненні майна та зловживанні службовим становищем – йдеться про період, коли посадовець керував Центром організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження. У жовтні 2022-го Державне бюро розслідувань повідомило про ще одну підозру – у шахрайстві та завданні збитків державі в розмірі понад 3,2 млн грн.
На початку травня 2024 року працівники ДБР повідомили Наумову про підозру в незаконному збагаченні. А в червні – у підробленні документів для сербського суду.
Раніше Україна оголосила Наумова в міжнародний розшук і просила Сербію про екстрадицію, проте отримала відмову: у Сербії припускають, що колишнього українського посадовця можуть переслідувати з політичних мотивів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].