Україна планує ратифікувати Кігалійську поправку – Міндовкілля

Україна планує ратифікувати Кігалійську поправку – Міндовкілля

Комітети ВР підтримали відповідний законопроєкт

Україна планує ратифікувати Кігалійську поправку – Міндовкілля
Фото: ілюстративне

Комітети Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та з питань екологічної політики та природокористування підтримали законопроєкт про ратифікацію Кігалійської поправки до Монреальського протоколу №0303, внесений президентом України. 

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.

Документ визначає порядок скорочення використання гідрофторвуглеців (ГФВ) – речовин, які використовуються в холодильному обладнанні та кондиціонерах, і є надпотужними парниковими газами.

Зазначається, що Кігалійську поправку вже ратифікували 163 країни. Вона встановлює графіки скорочення споживання гідрофторвуглеців незалежно від часу ратифікації.

«Затягування цього процесу може призвести до необхідності різкого скорочення використання ГФВ, що матиме серйозні економічні наслідки. Наприклад, якщо Україна ратифікує поправку зараз, скорочення становитиме 40% від базового рівня. Проте, якщо відкласти цей крок, у 2029 році доведеться скоротити одразу 70% без перехідного періоду, що завдасть значного удару по промисловості та економіці», – йдеться в повідомленні.

Крім того, з 1 січня 2028 року ЄС запровадить заборону на торгівлю з країнами, які не є сторонами поправки, а з 1 січня 2033 року імпорт і експорт цих речовин буде заборонено в усіх країнах світу.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Світлани Гринчук, ратифікація Кігалійської поправки – важливий крок не лише для захисту довкілля, а й для майбутнього української економіки.

«Ми не можемо дозволити собі залишитися осторонь глобальних екологічних ініціатив. Відмова від ратифікації означає втрату доступу до міжнародних ринків та інвестицій, відставання в технологічному розвитку», – сказала Міністерка.

Вона додала, що впровадження сучасних, енергоефективних рішень допоможе зменшити шкідливі викиди, скоротити витрати на енергоресурси та створити нові можливості для бізнесу.

«Україна повинна діяти зараз, щоб мати час на адаптацію та не втрачати конкурентних переваг», – заявила Гринчук.

Згідно з повідомленням, перехід на альтернативні холодоагенти, хоч і вимагатиме початкових інвестицій, у перспективі сприятиме впровадженню більш енергоефективного обладнання. Крім того, як повідомляється, модернізація технологій відкриє нові можливості для розвитку ринку енергоефективних рішень.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд хоче ратифікувати угоду із Сінгапуром про повітряне сполучення. Відповідний проєкт закону опубліковано на сайті ВР.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло