Швеція розгорне елітні сили в Арктиці, щоб протистояти росії
Шведські військові помітили, що рф відновлює військові бази радянських часів

Швеція посилює військову підготовку в Арктичному регіоні, зосереджуючись на потенційних загрозах безпеці з боку росії.
Про це пише The Wall Street Journal.
Шведські елітні сили проходять спеціалізовану підготовку для дій в екстремальних арктичних умовах, при цьому росія вважається головним супротивником у потенційних майбутніх конфліктах.
Військові аналітики припускають, що після завершення війни в Україні Арктика може стати осередком геополітичної напруженості. Швеція, яка приєдналася до НАТО торік, нарощує свої сили, щоб однією з перших відреагувати в разі агресії проти Фінляндії.
Шведські військові помітили посилення російської присутності в Арктиці, зокрема на Кольському півострові, де розміщені стратегічні військові засоби, зокрема Північний флот.
Останні дані розвідки вказують на те, що росія відновлює військові бази радянських часів у регіоні.
Північний флот зі штабом у Сєвєроморську відіграє ключову роль у військовій доктрині росії, зокрема в ядерному стримуванні. Згідно з повідомленнями, вперше за три десятиліття російські військово-морські кораблі здійснили патрулювання з тактичною ядерною зброєю на борту. Західні військові оцінки показують, що, попри на невдачі в Україні, військовий потенціал росії в Арктиці залишається потужним.
Військове керівництво Швеції наголосило на потребі бути готовими на випадок ескалації напруженості. За даними WSJ, підполковник Арктичного спецназу Швеції Маттіас Вайніонпяа заявив, що потенційна передислокація російських сил з України в інші стратегічні місця може змінити ландшафт безпеки в Європі. Він зазначив, що Швеція швидко розширює арктичні сили для реагування на ці нові виклики.
Крім військових міркувань, Арктика стає територією все більшого стратегічного значення через зміну клімату. Танення льоду відкриває нові морські шляхи та доступ до природних ресурсів, що може призвести до загострення геополітичної конкуренції в регіоні.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше ЗМІ, посилаючись на джерела в НАТО, писали, що росія склала план нападу на Норвегію та Фінляндію.
У НАТО вважають, що росія хоче вийти на кордони Туркуського договору 1743 року. Основним напрямком атак будуть країни Балтії: Литва, Латвія та Естонія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].