На Стармера тиснули аби він розкритикував Зеленського за сварку з Трампом – The News York Times
За словами британського прем'єра, він вирішив поговорити з обома сторонами, щоб спробувати повернути їх до «спільної позиції».

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер розповів, що після перепалки Зеленського і Трампа якою завершилася їхня зустріч 28 лютого, на британську сторону тиснули, вимагаючи критики Зеленського.
Про це він розповів в інтервʼю The News York Times.
«У день, коли зустріч в Овальному кабінеті між президентом Трампом і президентом Зеленським пройшла не дуже добре, на нас тиснули, щоб ми виступили дуже критично, використовуючи, знаєте, яскраві прикметники, щоб описати, що відчували інші, – розповів Стармер. – Я вважав, що краще підняти слухавку і поговорити з обома сторонами, щоб спробувати повернути їх до спільної позиції».
Прем'єр не уточнив, з якого боку був тиск. Водночас, він визнав, що Зеленський спричинив «значну дезорієнтацію» тоді як правильною реакцією було не піддаватися на провокації.
Стармер відправив до Києва свого радника з національної безпеки Джонатана Пауелла, щоб той порадив Зеленському, як налагодити стосунки з Трампом.
За словами двох високопоставлених британських чиновників, під час кількох сесій вони вигадали мову, щоб пом’якшити хвилювання Зеленського щодо припинення вогню, за якого росіяни продовжуватимуть стріляти.
Потім Стармер зателефонував Трампу, щоб повідомити про прогрес у Києві і закласти основу для телефонної розмови між ним і Зеленським. Коли президенти знову розмовляли, Зеленський підтримав миротворчі зусилля Трампа.
Нагадаємо: зустріч Зеленського й Трампа в Овальному кабінеті 28 лютого переросла в суперечку. Українська делегація достроково залишила Білий дім, угоду про корисні копалини не підписали.
Представники адміністрації Трампа неодноразово вимагали публічних вибачень від Зеленського. Радник США з національної безпеки Майк Волтц сказав, що для повернення у Білий дім український президент має заявити, що він шкодує про суперечку в Овальному кабінеті, готовий підписати угоду про мінерали та взяти участь у мирних переговорах.
4 березня у відеозверненні Зеленський сказав, що зустріч у Білому домі 28 лютого «пройшла не так, як передбачалося». «Прикро, що так сталося. Настав час зробити все правильно. Ми хотіли б, щоб надалі співпраця та спілкування були конструктивними», – додав президент.
Він також заявив, що Україна готова підписати угоду про мінерали та безпеку зі США «у будь-який час і в будь-якому зручному форматі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].