Аграріям з окупованих територій заморозили виплати за кредитами
Рада ухвалила закон у цілому

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про пом'якшення умов кредитування та лізингу під час воєнного стану для людей, чиє майно потрапило в окупацію. «За» – 273 депутати.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
«Річ тому, що є багато підприємців, які виїхали з окупованих територій, покинули там своє майно, але з них вибивають кредити за це майно. Вони не зрадили Україну, але тепер мають платити за те, чого навіть не мають», – зазначив він.
Згідно з документом, на період воєнного стану забороняється примусово стягувати борги з людей, чиє заставне майно залишилося в окупації або на території активних бойових дій. Те саме стосується й об’єктів лізингу.
Проєкт також передбачає продовження строку дії договору кредиту й договорів, укладених для забезпечення виконання зобов’язань на строк призупинення нарахування та сплати відповідного грошового зобов’язання.
Крім того, на строк призупинення зобов’язання зі сплати кредиту пропонується призупинити процес примусового їх стягнення.
Як пояснювала Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), законопроєкт покликаний зменшити фінансовий тиск на аграрний сектор, сприяти відновленню бізнесу та створити умови для економічної стабільності після завершення бойових дій.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що збитки від війни в агросекторі оцінюються в $80 млрд. Йдеться про прямі й непрямі збитки: порушення логістики, рекультивацію, розмінування або втрату земель, подорожчання добрив і палива та інше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].