Саміт «Коаліції охочих» у Парижі: Британія та Франція надішлють в Україну військові делегації для роботи із ЗСУ

Саміт «Коаліції охочих» у Парижі: Британія та Франція надішлють в Україну військові делегації для роботи із ЗСУ

Крім того, європейські лідери вирішили не скасовувати санкції проти росії

Саміт «Коаліції охочих» у Парижі: Британія та Франція надішлють в Україну військові делегації для роботи із ЗСУ
фото Х @EmmanuelMacron

Лідери близько 30 країн – союзників України прибули 27 березня в Париж на запрошення президента Франції Емманюеля Макрона на новий саміт «Коаліції охочих», мета якого «фіналізувати» гарантії безпеки для України в разі мирної угоди з росією, передає RFI.

Крім українського президента Володимира Зеленського, який прибув на день раніше, у саміті, зокрема, взяли участь прем'єр-міністри Великої Британії Кір Стармер та Італії Джорджа Мелоні, канцлер Німеччини Олаф Шольц, віцепрезидент Туреччини Джевдет Йилмаз, генсек НАТО Марк Рютте та лідери Євросоюзу.

Саміт тривав близько трьох годин і вже завершився.

Емманюель Макрон за підсумками саміту оголосив, що в Україні діятимуть «сили стримування» разом із кількома країнами. Вони охоплюватимуть морські, повітряні та наземні напрямки й будуть частиною ширшого пакету заходів із безпеки, сказав французький президент.

Міністрам закордонних справ доручено протягом трьох тижнів подати пропозиції щодо моніторингу режиму припинення вогню між рф та Україною.

За словами Макрона, Британія очолить ініціативу.

Крім того, Велика Британія та Франція надішлють в Україну військові делегації для роботи зі ЗСУ та допомоги в плануванні подальших кроків.

«Сили стримування не є одностайним рішенням, але нам не потрібна одностайність, щоб їх запровадити. З наступного тижня наші дипломатичні радники стежитимуть за виконанням ухвалених сьогодні рішень», – додав президент Франції.

«Не росія має вирішувати, чи будуть присутні сили стримування в Україні», – сказав Макрон.

Також учасники саміту погодилися, що скасування санкцій проти росії є недоцільним.

«Найкращий спосіб підтримати Україну – залишатися вірними нашій меті досягнення справедливого й сталого миру. Це означає збереження тиску на росію через санкції», – написав у X президент Європейської ради Антоніу Кошта, який брав участь у саміті.

Країни – союзники України виключили будь-яку можливість скасування санкцій проти росії, навпаки, розглядаючи можливість їхнього посилення для збільшення тиску на москву.

«Немає жодного сенсу знімати санкції, доки мир не буде справді відновлений, а до цього, на жаль, ще далеко», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц за підсумками саміту.

Це саме сказав Емманюель Макрон, додавши, що таким було одностайне рішення учасників саміту.

Він подякував Швеції, Норвегії, Німеччині та іншим країнам-учасницям за оголошену в останні дні нову фінансову й військову допомогу для України.

За словами президента Франції, на саміті було також вирішено прискорити виділення чергового траншу від G7 (погашення якого здійснюватиметься із заморожених російських активів).

«Ми справді перебуваємо в переломному моменті. Переговори почалися, і це добрий знак. Наша мета зрозуміла: здобути перемогу в боротьбі за мир, і ми маємо поставити Україну в найкращу позицію для переговорів, щоб забезпечити, що досягнутий мир буде міцним і довговічним для всієї Європи», – заявив Макрон за підсумками саміту.

Зеленський у четвер, після завершення саміту щодо України, заявив, що «росія не хоче жодного миру».

Бекграунд. Нагадаємо: напередодні Макрон після переговорів із Зеленським заявив, що Франція додатково виділить Києву 2 млрд євро військової допомоги.

Він наголосив, що «москва, як і раніше, прагне війни та продовжує завдавати ударів по Україні, включно з цивільними об'єктами».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло