Нові вимоги для виробників спирту: Кабмін затвердив порядок обліку продуктивності обладнання
Постанова також визначає особливості оподаткування акцизом

Кабінет Міністрів затвердив Порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Постанова прийнята на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу», який набрав чинності 1 січня 2025 року та вводиться в дію 1 квітня 2025 року.
Згідно з документом, першим податковим (звітним) періодом, за яким розраховується гарантоване податкове зобов’язання (ГПЗ) з акцизного податку, є травень 2025 року. Термін подачі декларації з акцизного податку до 20 червня 2025 року включно.
Постанова, зокрема, визначає:
- Порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу;
- Форму, за якою виробники спирту етилового, біоетанолу подають Державній податковій службі наданий уповноваженою установою розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Постановою передбачено, що виробники спирту етилового та біоетанолу мають визначати податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку.
Зазначається, що вимоги щодо визначення ГПЗ з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.
«Один із головних пріоритетів Мінагрополітики – глибинна переробка та виробництво біоетанолу. Адже біоетанол – альтернатива звичайному паливу, яку можна використовувати не лише для сільськогосподарської техніки. Мінагрополітики активно працює над розвитком цієї важливої галузі», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Кабмін затвердив порядок ведення е-реєстру підприємств, що використовують спирт етиловий. Новий порядок регулює облік і контроль за використанням спирту в хімічній, парфумерній продукції та оцті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.