Грузинські журналісти розкритикували World Press Photo за нагородження російського пропагандиста
Раніше Терещенко підтримав вторгнення росії в Україну і називав його «визволенням»

Грузинські фотожурналісти засудили організацію World Press Photo (WPP) за нагородження російського фотографа Міхаіла Терещенка з агентства ТАСС, заявивши, що це рішення легітимізує пропаганду.
Терещенко був названий переможцем 2025 року 27 березня за його висвітлення антиросійських протестів у Тбілісі, що викликало критику з боку грузинських журналістів і міжнародних медіа-експертів, передає United24 Media.
У спільній заяві грузинських фотографів WPP звинуватили у підтримці дезінформації через нагородження співробітника пропагандистського ресурсу ТАСС.
У заяві стверджується, що «ТАСС є державним російським інформаційним агентством з довгою історією дезінформації, починаючи з радянської епохи. Під час російсько-грузинської війни 2008 року та в наступні роки ТАСС відігравало центральну роль у поширенні неправдивих наративів, зображуючи Грузію як агресора».
Фотографи акцентували на темі, за яку росіянин Терещенко отримав перемогу – протести в Грузії проти російського впливу.
«Нагородження фотографа, який транслює наративи кремля, за висвітлення антиросійських демонстрацій є не тільки глибоко суперечливим, але й прямою образою для тих, хто ризикує своїм життям, щоб протистояти російському втручанню в суверенітет і майбутнє Грузії», – йдеться у заяві.
В ній також згадано, що Терещенко підтримав вторгнення росії в Україну і називав його «визволенням».
World Press Photo у відповідь на скандал прокоментувало:
«Ми серйозно ставимося до скарг щодо журналістського професіоналізму та незалежності Міхаіла Терещенка та розглядатимемо їх відповідно до процесу, визначеного нашими процедурами. До завершення цього розгляду ми залишаємося за рішенням журі нагородити його проект «Протести в Грузії» та заохочуємо кожного переглянути цю роботу самостійно».
Бекграунд. Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України назвало «жалюгідним» рішення WPP нагородити «візуальну пару» зображень – одне, що показує травмовану українську дитину, а інше – пораненого російського солдата.
Журі WPP назвало ці фото спробою показати як «фізичний, так і психологічний» вимір війни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].